Bezpieczne odstraszacze kotów

Zmorą wielu osób, które posiadają prywatne domy, są obce koty. Nawet najwięksi ich miłośnicy mogą mieć ich serdecznie dość w momencie, kiedy te niszczą grządki oraz kwiatki, przesiadują na ogrodzie czy też zaznaczają teren. Problem ten jednak można rozwiązać z pomocą specjalnych środków. Odstraszacz kotów to doskonały produkt, który pozwala na pozbycie się ambarasu w postaci obcych kotów.

Jak działa odstraszacz kotów?

Odstraszacze na koty przede wszystkim są w pełni bezpieczne i w żadnym wypadku nie wpływają niekorzystnie na zdrowie zwierząt. Koty są bowiem odstraszane przez ich zapach. Co ciekawe, można je stosować również w pomieszczeniach zamkniętych, takie jak między innymi strych, klatki schodowe czy piwnice.

Rodzaje odstraszaczy na koty

Odstraszacz kotów jest oferowany w kilku wersjach. Najbardziej popularne środki to te, które występują pod postacią sprayów oraz w formie granulek. Preparaty pod postacią ostatnią wystarczy rozrzucić na okolicznym terenie, na przykład na trawniku, kwiatkach, bądź pod drzewami. Składniki aktywne, które posiadają granulki uwalniają zapach, którego nie znoszą wspomniane zwierzęta. Dla ludzi jednak jest on bardzo przyjemny i miło się kojarzy. Można go więc bez trudu stosować w pomieszczeniach zamkniętych.

Spraye z kolei wystarczy rozpylić w odpowiednim miejscu. Co ważne, wspomniane odstraszacze w żadnym wypadku nie szkodzą roślinom, kwiatom oraz drzewom.