Dlaczego warto podarować w prezencie pierścionek z szafirem?

Szafir to niezwykle twardy minerał pochodzący z gromady tlenków. To również minerał nader rzadki, który znany był już w starożytności. Nic więc dziwnego, że pierścionki z szafirem są obecnie niezwykle popularne oraz cieszą się dużym uznaniem wśród kobiet. Co więcej, są one doskonałym podarunkiem z okazji między innymi urodzin czy chociażby na zaręczyny.

Z okazji cyklicznych i nie tylko

 

Pierścionek z szafirem pełnie obecnie najczęściej formę prezentu. Można go na przykład podarować najbliższej osobie z okazji urodzin, imienin, rocznicy ślubu, bądź też z okazji, które nie mają miejsca dość często – z okazji zaręczyn. Taki prezent sprawi, że kobieta będzie nie tylko nim zachwycona, ale również i zapamięta chwile z nim związane na całe życie. Oprócz tego, pierścionek z szafirem będzie doskonale informował o planowanym ślubie oraz godnie prezentował na palcu.

Rodzaje pierścionków z szafirem

 

Jeśli chodzi o idealny na prezent pierścionek szafir Marko.pl będzie z całą pewnością doskonale się nadawał. Jest to kamień, a właściwie bardzo twardy minerał z gromady tlenków, który był znany jeszcze w czasach starożytnych. Jest on niezwykle rzadki oraz dostępny przede wszystkim w niebieskiej barwie. Często jednak można spotkać na przykład pierścionki złote, różowe oraz srebrne.

 

Pierścionki te najczęściej posiadają subtelną, cienką obrączkę wykonaną ze złota lub srebra, które doskonale prezentują z szafirem.