Jakie cechy powinna posiadać bielizna nocna?

Wbrew pozorom, to, w czym się śpi, ma ogromny wpływ nie tylko na samopoczucie, ale też na zdrowie. Nie warto więc kupować przypadkowej bielizny nocnej albo spać w czymś, w czym nie czuje się dobrze.

Ważna jest wygoda

Lekarze przekonują, że bardzo zdrowo jest spać nago, gdyż ciało wówczas może odpocząć, a skóra – oddychać. Jednak dla wielu osób nie jest to komfortowe, zarówno jeśli chodzi o samopoczucie, jak i zwyczajny komfort termiczny. Nie trzeba zresztą spać nago, by pozwolić ciału na nocny odpoczynek, jakiego potrzebuje. Wystarczy postawić na wygodne, nieopinające ciała produkty, które pozwolą też zachować wygodę. Niestety nie są to raczej fikuśne koszulki nocne i haleczki, jakie często są dedykowane dla kobiet. Wyglądają świetnie, ale nie są specjalnie praktyczne, trudno jest też zachować w nich wygodę, śpiąc w nich całą noc. Dużo lepsza będzie więc bawełna i proste, nieopinające fasony, a nie satyna i inne sztuczne materiały, jak również koronka czy inne aplikacje.

Różne możliwości

Na pewno każdemu uda się znaleźć odpowiednie dla niego propozycje, gdyż bielizna nocna dostępna jest w dużym wyborze (zobacz), co dotyczy asortymentu dla kobiet i mężczyzn. Panie mogą wybierać koszule nocne, ale też piżamy, zestawy szortów i koszulek, panowie zaś – piżamy, kalesony, bokserki, slipy, spodenki, koszulki na ramiączkach czy z krótkim rękawem, a nawet także koszule nocne, z których dawniej korzystali wszyscy panowie.