Ministerstwo Panny Anny

Lifestyle blog

5 rzeczy, o których należy pamiętać przy zakupie butów ślubnych

Chyba każda kobieta chce, by jej stylizacja na ślub była wprost idealna i każda kobieta jest w stanie ten cel osiągnąć, dbając o każdy szczegół przygotowywanego outfitu. Musi być pięknie, elegancko, ale też i wygodnie. Tych zasad warto się trzymać zarówno przy kupowaniu sukni, jak i w trakcie mierzenia pantofli czy sandałów ślubnych.

Uznanie własnych preferencji

Nieraz bywa tak, że przechadzając się po sklepach obuwniczych czy ślubnych, przyszła panna młoda nagle zakochuje się w fantastycznym modelu szpilek, wyglądającym dosłownie jak z jej snów i od razu kupuje go bez żadnego zawahania i bez głębszego zastanowienia się nad tym, czy te szpilki będą w ogóle do niej pasować. Nie wszystkie panie potrafią natomiast poruszać się swobodnie na piętnastocentymetrowym obcasie. Zawsze należy wybierać to, w czym można będzie poczuć się komfortowo.

Dokładne przymiarki

Pośpiech to zawsze zły doradca. Podczas tak ważnych zakupów ślubnych, w trakcie których będzie wybierać się buty, w jakich spędzi się całą noc i może nawet jeszcze drugi dzień, należy zachować spokój i wykazać się cierpliwością, nawet jeśli miałoby to oznaczać wielogodzinne chodzenie pod butikach i ciągłe powracanie do tych samych modeli oraz ich ponowne przymierzanie. Trzeba mieć absolutną pewność, że ten wariant obuwia, po który się sięga, będzie idealny. A jeśli takowego nie znajduje się w sklepach stacjonarnych, zawsze można poszukać go przez Internet.

Rozchodzenie obuwia

Mimo wszystko nawet te sandały ślubne (https://zapato.com.pl/pl/c/sandaly-slubne/374), które w dniu zakupów będą idealnie leżeć na stopach, zwykle będą wymagać rozchodzenia. Oczywiście lepiej nie chodzić w nich na żadne imprezy, by przypadkiem ich nie zniszczyć, ale na pewno warto ubrać je przynajmniej kilka albo i kilkanaście razy w domu lub mieszkaniu i spędzić w nich po kilka godzin, by rozciągnąć delikatnie materiał, obniżyć jego sztywność i jeszcze lepiej dopasować go do swoich stóp. Pozwoli to uniknąć bolesnych otarć i pęcherzy.

Poczucie wyjątkowości

Wszystkie powyższe rady są związane głównie z wygodą obuwia, a przecież jego wygląd też ma bardzo duże znaczenie, bo to on wpłynie jednak najmocniej na ogólne samopoczucie panny młodej w dniu jej ślubu. Buty nie muszą być nudne i proste. Zwolenniczki bardziej wyszukanych i oryginalniejszych rozwiązań śmiało mogą pokusić się zarówno o założenie czerwonych czy fioletowych szpilek, jak i o zastąpienie czółenek sportowymi trampkami.

Nie należy rezygnować z wymarzonego modelu tylko dlatego, że nie jest on zbyt konwencjonalny i najprawdopodobniej wzbudzi zaskoczenie wśród gości. Własne zadowolenie jest najważniejsze. A warto pamiętać o tym, że ślub ma się jednak zwykle tylko raz w życiu, dlatego trzeba odpowiednio go przeżyć.