Biżuteria z grawerem – warto stawiać na profesjonalnych złotników

biżuteria z grawerem

Usługę grawerowania biżuterii świadczy wielu złotników. Klient, którego interesuje grawerowanie biżuterii, najczęściej po prostu przynosi biżuterię do takiego złotnika, podając mu do tego kartkę z napisem, który ma być na biżuterii wygrawerowany. To duży błąd. Grawer na obrączkach, czy też innej biżuterii, może być bowiem wykonany profesjonalnie lub mało profesjonalnie.

Grawerowanie laserowe lub mechaniczne

Biżuteria z grawerem w Marko może wyglądać doskonale, pod warunkiem, że grawerowanie będzie wykonane w najlepszy możliwy sposób. Można tu polecić choćby grawerowanie laserowe, pozwalające tworzyć na biżuterii grawer przypominający – na przykład – ładne pismo. Niestety nie każdy złotnik ma umiejętności i narzędzia pozwalające grawerować laserowo. Niekiedy grawerowanie ogranicza się do odbicia na biżuterii liter i cyfr, które złotnik ma na wzornikach.

biżuteria z grawerem

Jak wybrać złotnika, który ma grawerować biżuterię?

Decydując się na grawerowanie biżuterii, nigdy nie można biżuterii złotnikowi po prostu powierzać, licząc, że grawer będzie wykonany dobrze. Warto poprosić o pokazanie wzorów, które już grawerował, zapytać czy na biżuterii może pojawić się określona czcionka, czy będzie to prosty napis drukowanymi literami. Jeśli tylko taki napis jest w stanie złotnik wykonać, lepiej pójść do innego, który graweruje bardziej profesjonalnie.

Przed oddaniem biżuterii do grawerowania, zawsze też należy zapytać o koszt usługi. Z reguły nie jest duży, różnice w kosztach u różnych złotników są często jednak znaczne, lepiej więc się upewnić.