Canvas – drukowany obraz

Każde wnętrze zyskuje dzięki dobrze dobranym elementom dekoracyjnym, szczególnego zaś klimatu nadają mu obrazy. Dzięki obrazom canvas możliwości dekorowania różnego typu pomieszczeń stały się niemal nieograniczone.

Drukowane płótna

Obrazy canvas to druki nanoszone na tkaninę, najczęściej bawełnę, która nadaje im strukturę malarskiego płótna. Do druku wykorzystywane są bezwonne, ekologiczne pigmenty, które zapewniają głębokie nasycenie kolorów, a zadrukowana powierzchnia zostaje dodatkowo zabezpieczona lakierem. Materiał i stosowana technika wydruku nadają im wysoką jakość i trwałość.

Płótno z nadrukiem naciągnięte jest na drewnianą ramę. Ponieważ boki również pokryte są grafiką, w takiej formie gotowy obraz canvas jest do zawieszenia. Można go jednak również oprawić w drewniane ramy.

Nieograniczone możliwości dekoracyjne

Obrazy canvas oferują bogate możliwości dekoracji różnego typu wnętrz. Wynika to z ogromnego wyboru tematyki, kolorystyki i wymiarów. Sięgnąć można i po reprodukcje dawnych mistrzów, jak i po współczesne grafiki, komiksy, fotografie oraz czysto dekoracyjne wzornictwo. Kolorystyka może być np. ograniczona do czerni i bieli.

Tak ogromna różnorodność pozwala na niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne wnętrza.