Ministerstwo Panny Anny

Lifestyle blog

Cechy indici i sativy

Zarówno indica, jak i sativa mają szerokie grono zwolenników. Okazuje się, że każda z  tych odmian ma inne działanie. Warto poznać najważniejsze cechy, jakie pozwolą odróżnić sativę od indici. O czym warto wiedzieć? Jak wygląda relacja sativa indica? Jakie działanie wykazują te odmiany?

Cechy charakterystyczne indici

Po zażyciu człowiek czuje się zrelaksowany i spokojny. Indica https://panpestka.pl/product-category/sativaindica/ pozwala zrelaksować się po dniu pełnym emocji. To marihuana relaksacyjna, która daje możliwość odpoczynku i relaksu. Działanie jest krótsze, niż w przypadku Sativy. To sprawia, że po wszystkim myślimy głównie o jedzeniu.

Ważnem elementem działania jest to, że możemy zasnąć spokojnie. Nie bez znaczenia jest działanie zmniejszające ból i niwelujący zły nastrój. Indica cechuje się mocnym zapachem, który przypomina ściółkę drzewną lub mech. Niektóre osoby twierdzą, że odmiana pachnie lasem po deszczu. 

Cechy charakterystyczne Sativy

Sativa to dobry wybór dla każdego, kto chce żyć pełną piersią i czerpać garściami z życia. Konopie sprawiają, że czujemy się pobudzeni i pełni życia. To sprawia, że po sativę często sięgają artyści podczas pracy. Sativa może zwiększyć doznania łóżkowe.

Zawartość THC znajduje się na wysokim poziomie. Marihuana dobrze wpływa na pamięć i niweluje wszelkie niekorzystne właściwości THC. Jak rozpoznać Sativę? Zapach jest tutaj owocowy i lekki. Przypomina cytrusy, czy nawet wanilię. Liście konopi z kolei są jasne, cienkie i długie.