Ministerstwo Panny Anny

Lifestyle blog

papiery fotograficzne

Czym wyróżnia się papier fotograficzny?

Osoby, które chcą uzyskać wysokiej jakości wydruki, powinny zrezygnować z tradycyjnego papieru do drukarek i postawić na papier kolorowy albo fotograficzny. W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na samodzielne drukowanie fotografii, dlatego też producenci coraz częściej oferują wysokiej jakości papiery fotograficzne, który zapewnia idealne odwzorowanie koloru i niesamowitą głębię.

Czym wyróżnia się porządny papier fotograficzny?

Porządny papier fotograficzny wyróżnia się zwiększoną gramaturą i specjalnym powleczeniem. Na rynku dostępne są papiery matowe i lśniące. Nowością na rynku jest także papier teksturowy, który charakteryzuje się szorstką powierzchnią, dzięki czemu można uzyskać dość ciekawy efekt artystyczny. Papier matowy jak powszechnie wiadomo nie posiada połysku, dlatego też najlepiej nadaje się do drukowania fotografii o dość łagodnych przejściach kolorów. Jeżeli chodzi o papier lśniący, to idealnie sprawdzi się on w przypadku zdjęć o głębokich i nasyconych kolorach. Papier ten tak samo zresztą jak ryza papieru kolorowego nadaje się do przygotowania materiałów reklamowych.

Moda na papier termosublimacyjny

W ostatnim czasie na półkach sklepowych można znaleźć nie tylko papier kolorowy, ale również papier termosublimacyjny, który jak sama nazwa wskazuje przeznaczony jest do druku zdjęć za pomocą specjalnych drukarek termosublimacyjnych. Ta nowoczesna technologia w dużym skrócie mówiąc polega po prostu na wykorzystaniu wysokiej temperatury do nakładania tuszu na papier. Wydrukowane w ten sposób zdjęcia mogą pochwalić się idealnym odwzorowaniem koloru i niespotykaną trwałością.