Ministerstwo Panny Anny

Lifestyle blog

Dlaczego ozdoby alkoholu na weselu są ważne?

Wesele jest uroczystością, podczas której młodzi małżonkowie chcą, aby wszystko było idealnie do siebie dopasowane. Z tego powodu, przykładają do wyboru ozdób bardzo dużo czasu. Trzeba pamiętać o naprawdę wielu rzeczach jak zaproszenia, winietki czy ozdoby na butelki wódki. To właśnie te ostatnie pełnią bardzo ważną rolę. W jaki sposób wybrać naklejki na alkohol weselny oraz jak dobrać pozostałe elementy wystroju?

Dlaczego ozdoby na weselu są tak ważne?

Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, iż obecnie wesela są zazwyczaj organizowane w jakimś stylu. Glamour, rustykalny czy klasyczny – jest ich bardzo wiele i znajdują swoich wielbicieli w całej Polsce. Każdy z nich powinien charakteryzować się jednak innymi ozdobami dopasowanymi do danej stylu. Mówiąc o glamour można mieć na myśli różnorodne kolory złota oraz pudrowego różu, rustykalny powinien kojarzyć się ze wsią czy lasem, kiedy styl klasyczny musi nawiązywać do bardzo wyniosłej i eleganckiej chwili. Wiele zależy od możliwości sali oraz ilości i charakteru gości. To wyzwanie dla pary młodej, która musi zrobić wszystko, aby dopiąć temat wystroju na ostatni guzik na długo przed weselem, gdyż wszystkie ozdoby trzeba jeszcze zamówić.

Jak wybrać naklejki na alkohol weselny?

Przede wszystkim sprawa ta dotyczy wódki, gdyż jest najpopularniejszym alkoholem związanym z tym wydarzeniem. Trzeba przyznać wprost, iż wypija się jej najwięcej oraz stanowi standardową nagrodę w weselnych konkursach oraz jest idealnym prezentem dziękczynnym dla gości za ich obecność na tym niezwykle ważnym wydarzeniu dla pary młodej. Drugim najczęstszym wyborem jest wino. Również w tym przypadku możliwy jest wybór specjalnie zaprojektowanych naklejek. W gruncie rzeczy może okazać się on prostszy niż w przypadku wódki. Na co zwrócić uwagę podczas dobierania poszczególnych naklejek?

Przede wszystkim istotny jest ich kształt i rozmiar. Jest to aspekt szczególnie ważny w przypadku wódki, gdyż producenci bardzo często prześcigają się w wymyślaniu niepowtarzalnego kształtu, co sprawia że konieczne jest wybranie naklejki idealnie pasującej do miejsca przeznaczonego na nią na butelce. Przeglądając półki sklepowe, można mniej więcej skojarzyć, która butelka posiada jaki kształt co powinno znacznie ułatwić wybór. W przypadku wina sprawa wydaje się być dużo prostsza. Przede wszystkim z tego powodu, iż kształt butelki jest dużo bardziej ustandaryzowany niż wódka.

Podsumowując, myśląc o tym jak wybrać naklejki na alkohol weselny, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na to w jakim stylu będzie przygotowany wystrój sali. Następnie, zgodnie z założeniem, naklejki trzeba dobrać tak aby współtworzyły bardzo ładną całość oraz idealnie pasowały do kształtu butelki. Jest to ważne, gdyż w przeciwnym razie nie będzie dało się ich dobrze przykleić do alkoholu, a docinanie ich do kształtu będzie bardzo czasochłonne. Warto pamiętać o tym, aby każdy alkohol posiadał własną naklejkę co sprawi, że gościom będzie się lepiej piło, a prezent w takiej postaci zapamiętają na bardzo długi czas.