Ministerstwo Panny Anny

Lifestyle blog

GPS dla kotów- gadżet, który zapewnia ich właścicielom spokojny sen i komfort psychiczny

Koty to zwierzęta, które nie łatwo upilnować. Wynika to przede wszystkim z ich buntowniczego charakteru i faktu, że nie lubią one za długo przebywać w jednym miejscu. Jednak jest sposób, by zapewnić im minimum bezpieczeństwa, a jest nim GPS dla kotów.

Jaki powinien być GPS dla kota?

Przede wszystkim jak najmniejszy, bo wtedy łatwo go zainstalować. GPS dla kotów powinien być także odporny na wilgoć i zmiany temperatury. Nie jest tajemnicą, że koty chadzają w różne, dziwne miejsca. Poza tym GPS musi posiadać czujniki w miarę sprawne i szybko działające, które natychmiast poinformują właściciela kota, że jego pupil właśnie opuścił miejsce zamieszkania.

Co jest wyjątkowego w GPS- ach dla kotów?

A choćby i to, że mogą one wysyłać powiadomienia SMS o tym, że kot znajduje się poza wyznaczoną strefą bezpieczeństwa na telefon lub laptop jego właściciela. Co równie ważne GPS dla kota potrafi określić jego dokładną lokalizację, co znacznie skraca czas poszukiwań i ich zakres terenowy.

Czy można jakoś usprawnić działanie GPS-u dla kotów?

Owszem. Na przykład wgrywając w pamięć aplikacji, która nim steruje, obszary bezpieczeństwa, po których swobodnie może poruszać się kot. Co najlepsze to fakt, że gdy nasz pupil je przekroczy, natychmiast włączy się alert ostrzegawczy, który nas o tym zawiadomi. Dzięki temu zyskuje się bezcenny czas na błyskawiczną interwencję.