Ministerstwo Panny Anny

Lifestyle blog

zegarki orient

Historia zegarków Orient

Początki zegarków orient sięgają wczesnych lat 50-tych. Firma powstała w roku 1950 w Tokio. Obecnie Orient Watch to potężnie rozwijająca się firma, która ma wyrobioną markę na światowym rynku. Zegarki Orient są powszechnie znane i bardzo cenione przez klientów.

Początki firmy Orient

zegarki orientW czerwcu 1950 roku uruchomiono produkcję zegarków naręcznych. Rok później do sprzedaży wchodzi model zegarka Orient Star. Dzięki temu firma zaczyna się coraz szybciej rozwijać. Rozkwit zegarków mechanicznych rozpoczął się w 1960 roku, a od 1970 firma rozpoczęła produkcję analogowych zegarków kwarcowych. Pierwszym automatycznie nakręcanym zegarkiem był model Super Auto. Natomiast modelem przełomowym był zegarek – Grand Prix 100, dzięki niemu firma zyskała uznanie poza rynkiem japońskim.

Orient Watch obecnie

Obecnie zegarki Orient są cenione i kupowane przez klientów na całym świecie. Zegarki są bardzo wysokiej jakości, a także o ładnym i nowoczesnym designu. Modele zegarków są atrakcyjne cenowo. Możemy kupić zarówno model klasyczny, casualowy, nowoczesny, w stylu retro, w stylu sportowym. Firma zajmuje się również produkcją i dostarczaniem podzespołów do urządzeń związanych z branżą informatyczną, m.in. rezonatory kwarcowe oraz silikonowe półprzewodniki. Na dzień dzisiejszy zatrudnia ponad 900 osób. Obecnie Orient Watch należy do Seiko Epson Corporation, ale nadal produkuje zegarki na najwyższym poziomie.