Ministerstwo Panny Anny

Lifestyle blog

Jak przygotować dom na psa?

Właściciele psów twierdzą jednogłośnie – nie ma lepszego przyjaciela człowieka niż właśnie ich czworonóg. Zwierzęta te bardzo łatwo przywiązują się do ludzi, są im wierne i oddane. Nic więc dziwnego, że sporo osób na pewnym etapie swojego życia rozważa wzięcie ze schroniska pupila albo kupienie rasowego szczeniaka z hodowli. Niezależnie, jaką drogą pojawi się w naszej rodzinie jej nowy członek, należy dobrze przygotować dom na jego przybycie.

Jak przygotować dom na psa?

Każdy członek rodziny powinien mieć w domu swoje miejsce. Warto również zaaranżować taką przestrzeń dla zwierzęcia. Powinno się zorganizować jakiś kącik, na przykład w salonie, gdzie położona będzie mata dla psa, kojec czy nawet kocyk, na którym pupil będzie mógł sobie spać. Z pewnością miski z jedzeniem powinny znajdować się w kuchni. Warto zabezpieczyć wszelkie kable przed pogryzieniem przez szczeniaka. Na widoku nie powinny znajdować się też wartościowe rzeczy, a buty w przedsionku zdecydowanie lepiej jest schować do szafy.

Ile kosztuje utrzymanie psa?

Nie ulega wątpliwości, że utrzymanie psa czy innego zwierzątka domowego kosztuje dość sporo. Przede wszystkim należy mieć fundusze na regularny zakup specjalistycznej karmy, nowej maty dla psa, zabawek ale i na wizyty u weterynarza, zakup szczepionek czy odrobaczanie.