Ministerstwo Panny Anny

Lifestyle blog

Jak stworzyć zaproszenie, które w elegancki sposób będzie emanowało miłością?

Najprostsze zaproszenia ślubne potrafią sprawić najlepszy efekt. Z tego samego powodu minimalistyczne ubrania często uważamy za eleganckie, a najbardziej podobają się nam te telefony, które mają jak najmniej przycisków. Dlatego może zamiast doszukiwać się niepotrzebnych motywów czy grafik, lepiej postawić na coś, co pokaże jasno: ,,Jesteśmy zakochani, przyjdźcie na nasz ślub”.

Zdjęcie jako element zaproszenia

Jak wiadomo głównym elementem każdego zaproszenia jest tekst. Nie wysyłamy ludziom ulotek czy pocztówek, a zapraszamy na wesele. Dlatego główną rolę powinny grać informacje. Co nie znaczy oczywiście, że mają być tylko one, na kartce A4, wydrukowane najzwyklejszą czcionką. Chodzi o to, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie. Z tego powodu warto dobrać ładną, elegancką czcionkę. A czym możemy dopełnić ten tekst? Na przykład swoim zdjęciem na stronie tytułowej.

Pierwsza strona zaproszenia

Ważne, aby zdjęcie, jeśli już się na nie zdecydujemy, było dobrze wykonane. Najlepiej u profesjonalnego fotografa, w wysokiej rozdzielczości i w odpowiednich warunkach. Dalej wystarczy wrzucić zdjęcie na kartkę zaproszenia. Podpiszcie się, piękną, zawijaną czcionką i wasze zaproszenia ślubne ze zdjęciem (zobacz też przykłady w sklepie) będą prawie gotowe.

Co jeszcze można dodać?

Jeżeli uważamy, że samo zdjęcie nam nie wystarcza, możemy dodać jakiś delikatny motyw. Jednak taki, który nie przytłoczy Waszego zdjęcia. Dobrze sprawdzą się tutaj delikatne motywy kwiatowe, złączone obrączki czy chociażby delikatne tłoczenie, które jednak nie powinno wchodzić na zdjęcie.

Zaproszenia ślubne, w których wykorzystujemy zdjęcia, są świetną okazją dla rodziny na zostawienie ich w roli pamiątki. Zadbajcie tylko o to, żeby było ono także dobrze wydrukowane. Na tym elemencie nie oszczędzajcie.