Ministerstwo Panny Anny

Lifestyle blog

złota biżuteria

Jaką złotą biżuterię można znaleźć na rynku?

Już od czasów starożytnych złota biżuteria była symbolem luksusu i statusu społecznego. Przedmioty wykonane z tego pierwiastka zachwycały swoim wyglądem, a nierzadko również finezyjnymi kształtami. Niewiele zmieniło się w tej kwestii do dnia dzisiejszego. Złoto pozostaje wciąż jednym z najczęściej używanych materiałów to wyrobu biżuterii. Jaką złotą biżuterię damską można kupić u jubilera?

Rodzaje złotej biżuterii

Złoto jest materiałem, który ze względu na swoje właściwości może być formowany w najróżniejsze kształty. Stwarza to ogromne możliwości w kwestii produkcji różnego rodzaju przedmiotów ze złota. Niewątpliwie najpopularniejszym rodzajem złotem biżuterii są pierścionki, a zwłaszcza pierścionki zaręczynowe. Panny młode najczęściej nie wyobrażają sobie swojego ślubu bez złotego pierścionka pokrytego diamentami. 

Innym rodzajem biżuterii ze złota, również bardzo popularnym i cenionym wśród Pań, są złote kolczyki. Odpowiednio dobrane pozwalają podkreślić naturalne piękno i rysy kobiecej twarzy. Przykuwają one uwagę zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Złote kolczyki występują w różnych kształtach i rozmiarach. Niektóre są malutkie, niczym główka od szpilki, inne zaś mają bardzo pokaźne wymiary. Niektóre modele są wzbogacane też kamieniami szlachetnymi (zwłaszcza diamentami).

Jakie są ceny złotej biżuterii?

Złoto jest pierwiastkiem rzadkim, a przez to i bardzo cennym. Jego cena, co za tym idzie, jest wysoka. Złota biżuteria charakteryzuje się mimo to dużą rozpiętością cenową. Cena takich wyrobów zależy bowiem przede wszystkim od tego, czy przedmiot wykonany jest z czystego złota, czy znajdują się w nim jeszcze domieszki innych pierwiastków. Innym czynnikiem wpływającym na cenę wyrobów jubilerskich ze złota jest marka producenta oraz obecność lub brak wcześniej wspomnianych kamieni szlachetnych.