Kreślarze zajmują się tworzeniem rysunków technicznych na przykład planów budowlanych, ale także projektów różnego rodzaju urządzeń i map. Usługi kreślarza potrzebne są w geodezji. Kreślarz musi mieć dobrą wyobraźnię przestrzenną i na wysokim poziomie zdolności matematyczne.
Jakie są podstawowe przybory kreślarskie?
Przybory kreślarskie są bardzo różne. Niektóre z nich bardzo podobne do tych jakie noszą w piórniku uczniowie. A więc na przykład linijka, ekierka, cyrkiel, ołówek, temperówka. Ale są też bardziej specjalistyczne jak grafion, przykładnica, deska kreślarska, kółkownik albo krzywik.
W sklepach z artykułami piśmiennymi i papierniczymi raz po raz pojawiają się różnego rodzaju nowości wcześniej mało znane na rynku na przykład ekierka z kątomierzem, parabole. Wiele z nich sprzedawanych jest w specjalnie zebranych zestawach. W sklepie Biurfan dostępnych jest wiele rodzajów przyrządów kreślarskich.
Przyrządy kreślarskie umożliwiają tworzenie rysunków bardzo precyzyjnych, w których potrzebna jest wielka dokładność czasami nawet mierzona w częściach milimetrów.

Co jeszcze przyda się kreślarzowi?
Każdy kreślarz ma zwykle na wyposażeniu także kalkę kreślarską, kalkę ołówkową, pisaki (w różnych kolorach), tusze, gumki do ołówków. W obecnych czasach wielu kreślarzy korzysta też ze specjalistycznych programów komputerowych.
W czym komputer pomaga kreślarzowi?
Na ekranie mogą powstawać rysunki techniczne, można w łatwiejszy sposób dokonywać precyzyjnych obliczeń, przyspieszać tworzenie materiałów. Bardzo przydatne są programy graficzne, tablety graficzne.