Ministerstwo Panny Anny

Lifestyle blog

Jakie botki najlepsze?

Niepisaną zasadą jest chyba problem, jaki ma wiele kobiet w sklepie obuwniczym. I chodzi mi tutaj o niezwykle trudny wybór: jaką parę butów kupić. Różne wzory, kolory i style bynajmniej nie ułatwiają zadania i czasami wychodzimy ze sklepu z kilkoma parami. Co zatem z tak oczywistym zdawałoby się wyborem jak botki na szpilce damskie? Na które zwrócić uwagę?

Wygoda


Szpilki są jednymi z najmniej stabilnych butów. Panie najczęściej zakładają je na wielkie wyjścia właśnie z tego powodu. Warto już na etapie zakupu zwrócić uwagę na ich wygodę, aby zminimalizować niedogodności w użytkowaniu botków na szpilce. Tak wysokie botki przede wszystkim powinny być dobrze wyprofilowane i dobrane do długości naszej stopy. Zasada, że im dłuższą stopę mamy, tym wyższą szpilkę możemy nosić jest niestety prawdą i nie warto rzucać się na niebotyczną wysokość, jeżeli mamy małą stopę. Możemy wtedy wyglądać komicznie i tylko ośmieszyć się w trakcie prób chodzenia. Poza tym warto zainwestować w botki z dobrej naturalnej skóry.

Stylowe czy rzucające się w oczy?


Wybierając botki, które chciałybyśmy nosić do wielu różnych stylizacji, warto skierować się ku klasyce. Oryginalne i jaskrawe botki mogą niestety pasować do niewielu ubrań z naszej szafy. Klasyka w kolorze czerni albo brązu będzie z pewnością bardziej uniwersalna i doda elegancji. Zwracajmy uwagę na jak najmniejszą ilość dodatków i zdobień, bo takie kroje najlepiej współgrają z eleganckimi zestawami.