Jakie możliwości dają lampiony ogrodowe?

Piękny i klimatyczny ogród może do siebie zapraszać nie tylko w dzień, ale i w nocy. Nieważne czy ma być miejscem spotkań, czy tylko relaksu, powinien zostać wyposażony w odpowiednio dopasowana oświetlenie. Wybierać można spośród różnego rodzaju lamp i lampionów ogrodowych.

Czym można oświetlać ogród?

Na rynku występuje wiele rodzajów lamp ogrodowych, czyli takich które poradzą sobie z warunkami zewnętrznymi, głównie z wilgocią i wodą. Oprócz lamp podobnych do tych stosownych we wnętrzach, czyli chociażby kinkietów czy lamp stojących, w ogrodach stosuje się również lampy najazdowe (dogruntowe) oraz słupki. Praktycznie do wszystkich lampy w ogrodzie tradycyjne zasilanie z kabli można zastąpić przez dużo wygodniejsze, i coraz tańsze, zasilanie solarne.

Jednak w ogrodach można też stosować bardziej tradycyjne rozwiązania. Są nimi lampiony ogrodowe. Mogą być zarówno wiszące, jak i stojące, i w każdym przypadku dodają ogrodowi niespotykanego klimatu. Zwłaszcza te oświetlane płomieniami świecach mają swój niepowtarzalny klimat. Dziś jednak dostępne są też bardziej nowoczesne rozwiązania dla tego typu oświetlenia. Lampiony ogrodowe mogą być zasilane elektrycznie, choć rzadziej z gniazdka, a raczej na baterie, akumulatorki lub po prostu poprzez umieszczone na nich panele słoneczne.

Lampion nie jedno ma imię

Lampiony ogrodowe (https://www.dutchhouse.pl/oswietlenie/lampiony) w pierwszym skojarzeniu przywodzą na myśl małe drewniane domki w stylu skandynawskim, ze szklanymi ściankami, w których tli się ciepłe światło świec. Jednak wybór tego typu oświetlenia jest o wiele większy. Lampiony mogą mieć najróżniejsze rozmiary, od tych naprawdę filigranowych, stawianych na stole, po te duże, które mogą być piękną ozdobą podłogi. Do tego mogą mieć przeróżne kształty, być oświetlane światłem świec, sztucznych świec, lub zwyczajnych lampek.

Lampiony ogrodowe nie muszą być wcale stawiane na ziemi czy stole, a mogą zawisnąć w powietrzu. Szczególnie pięknie prezentują się lampiony wiszące wykonane najczęściej z papieru, kojarzące się z kulturą dalekiego wschodu. Ten rodzaj lampionów zasilanych jest najczęściej solarnie.