Ministerstwo Panny Anny

Lifestyle blog

Kamieni szlachetnych czar – a może pierścionek z szafirem?

Wybór pierścionka zaręczynowego jest dla pary bardzo istotną decyzją – taka biżuteria jest dowodem uczucia, ważną pamiątką na lata i piękną dekoracją. Warto dołożyć starań, by był to naprawdę wyjątkowy pierścionek. Jedną z ciekawszych propozycji jest umieszczenie w nim szafirowego oczka – wielu kobietom spodoba się biżuteria utrzymana w chłodnym klimacie szafiru i srebra.

Nowoczesne pierścionki zaręczynowe z szafirem

Wyposażone w szafirowe oczka pierścionki zaręczynowe dostępne są w wielu różnych wersjach, rozmiarach, cenach – z reguły bywają tańsze niż te z brylantem, ale zdarzają się wyjątki. Wyboru najbardziej odpowiedniego z nich dokonuje przeważnie mężczyzna, ale w dzisiejszych czasach dość często pary przed zaręczynami przychodzą do sklepu jubilerskiego i wspólnie zastanawiają się nad najlepszą opcją. Takie rozwiązanie jest lepsze z powodu łatwiejszego dopasowania pierścionka, gdy „na miejscu” jest palec i można go przymierzyć.

pierścionek zaręczynowy z szafirem

Pierścionek z szafirem przez internet

Pierścionek z szafirem, zaręczynowy bądź wręczany z innej okazji, można zamówić również przez internet. Chociaż przymierzenie automatycznie staje się trudniejsze, w wielu sklepach internetowych spotkać można naprawdę intrygujące formy i kształty pierścionków – to miła odmiana, jeśli do tej pory miało się do czynienia jedynie ze standardową ofertą jubilerską. Biżuteria inkrustowana szafirami bywa bardzo przepyszna w wyrazie, zwłaszcza gdy kamienie są duże, starannie oszlifowane. Szafiry wyglądają wtedy wręcz królewsko, zwłaszcza jeśli mają np. złotą lub srebrną oprawę złotej obrączki pierścionka zaręczynowego (niekiedy z dodatkowymi zdobieniami).