Ministerstwo Panny Anny

Lifestyle blog

Klasyczna elegancja w postaci zegarka

Zegarek jest to obecnie dodatek do eleganckiego stroju oraz wyznacznik statusu. Chociaż w dalszym ciągu odmierza on czas i jest w użyciu zdecydowanie wygodniejszy niż telefon, który musimy co chwilę wyciągać z kieszeni, to jednak jest to rola drugorzędna.

Klasyczne zegarki

Klasyczny zegarek, który ma pokazać nasz status jest drogim dodatkiem. Klasyki osiągają naprawdę wysokie ceny sięgające nawet 24 000 złotych. Ich tańsze zamienniki również nie są tanie dla przeciętnego zjadacza chleba, gdyż kosztują od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Sam zegarek to jednak nie wszystko.

Co się liczy oprócz zegarka?

Zegarek to tak w rzeczywistości złożenie koperty, tarczy i korony. Wszystko to zakładane jest na nadgarstek za pomocą paska do zegarka. Paski do zegarków damskich oraz męskich mogą występować w różnych wariantach i kolorach, również materiał z jakiego są wykonane może być różnoraki. jeżeli rozważamy kwestię zegarków eleganckich, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na paski do zegarków wykonane ze skóry naturalnej. Paski te są wygodne w użyciu oraz możemy je najłatwiej dobrać do innych elementów stroju, które są wykonane ze skóry (kanony eleganckiego ubioru zalecają takie zestawienie zastosować). Należy również zwrócić uwagę na zapięcie. Paski skórzane posiadają trzy rodzaje zapięć : klamrowe, motylkowe oraz bransoletowe. Najbardziej eleganckie są zapięcia klamrowe i takie powinniśmy wybierać do zegarka do garnituru lub sukni wieczorowej.