Kolory i motywy legginsów dla kobiet

Legginsy to obecnie bardzo modny element odzieży dla kobiet. Stanowią wygodniejszą alternatywę dla popularnych spodni dżinsowych, odpowiednio dobrane wyszczuplają sylwetkę, a ponadto doskonale sprawdzają się w zestawie z tunikami i podczas aktywności fizycznych.

Klasyczne, popularne legginsy

Najpopularniejsze, modne legginsy mają przeważające czarne bądź inne ciemne kolory, jak granat bądź grafit. Zazwyczaj nosi się je z tunikami bądź krótkimi sukienkami, sięgającymi do połowy uda. Ich przewaga nad spodniami jest taka, że legginsy choć obcisłe i dopasowane, są bardzo elastyczne, na podobnej zasadzie jak rajstopy czy pończochy. W żaden sposób nie krępują one ruchów, przez co doskonale sprawdzają się jako odzież sportowa. Co prawda nie są w stanie zastąpić profesjonalnych dresów, przeznaczonych do noszenia podczas uprawiania sportów, jednak dla początkującego powinny spokojnie wystarczyć.

Nietypowe i oryginalne motywy

Oprócz czarnych i grafitowych barw, niekiedy można spotkać kolorowe legginsy, zwłaszcza dla dzieci lub w wersjach czysto sportowych. Jednokolorowe legginsy co prawda są najlepsze i pasują do wszystkiego, jednak do niektórych kreacji doskonale pasują modne legginsy z ciekawymi wzorami i motywami. Są to na przykład popularne motywy rybich łusek, napisy czy tzw. wzory tribal, czyli powtarzalne motywy plemienne. Kolory i wzory legginsów są naprawdę różne, dlatego przy ich użyciu można stworzyć naprawdę ciekawe i oryginalne kreacje, które ponadto będą też wygodne.