Ministerstwo Panny Anny

Lifestyle blog

Na co zwrócić uwagę wybierając olejek do masażu?

Dobry olejek jest nieodłącznym elementem udanego masażu, dlatego też tym bardziej warto postawić na sprawdzone i niezawodne kosmetyki. Dobry masażysta zwraca uwagę nie tylko na konsystencję, ale również na dobór odpowiednich składników, dobór zapachu i charakter samego masażu.

Witaminowe olejki

Porządny olejek do masażu powinien w swoim składzie zawierać drogocenne witaminy A i E. Dzięki nim można znacząco opóźnić procesy starzenia się skóry. Wymienione witaminy stymulują odnowę naskórka, a co najważniejsze regulują poszczególne procesy biochemiczne, które zachodzą w skórze. Dzięki systematycznym masażom z witaminowymi olejkami można uzyskać idealnie nawilżoną i odżywioną skórę. Warto wspomnieć również o tym, że witaminy łagodzą podrażnienia i zapewniają odpowiednie napięcie skóry.

Olejki winogronowe i sezamowe

Dla skóry normalnej najlepszym wyborem jest olejek do masażu z pestek winogrona. Jest to także doskonały wybór dla osób, które mają skłonność do trądziku i mocno przetłuszczającą się skórę. Olejek z pestek winogrona zmiękcza skórę i rewelacyjnie ją nawilża. Specjalna mieszanka znacząco ułatwia wchłanianie wody. Tworzony jest także specjalny filtr na naskórku, który zapobiega utracie wody. Jeżeli chodzi o olej sezamowy to przeznaczony jest on głównie do skóry suchej. Dzięki systematycznemu masażowi można zachować miękkość i elastyczność skórze. Warto wspomnieć także o tym, że olejek sezamowy może okazać się bardzo pomocy przy redukcji blizn i nieprzyjemnych dla oka wyprysków skórnych.

Migdałowe olejki do masażu

Migdałowy olejek jest bardzo uniwersalny, dlatego też cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Jest to idealny kosmetyk dla osób, które chcą wykonać masaż pielęgnacyjny. Osoby, które mają skórę podatną na wysuszenie powinny wybrać właśnie migdałowe olejki. Dzięki nim możliwe jest również tworzenie zmarszczek. Olejek zmiękcza i idealnie wygładza skórę. Migdałowy olejek przypadnie do gustu również osobom, które często zmagają się z podrażnieniami i zaczerwieniami. Dzięki masażowi można przywrócić naturalny koloryt.

Rewelacyjne olejki eteryczne

Osoby, które chcą sprawdzić olejki eteryczne powinny sięgnąć jak najszybciej po olejek sandałowy, który wyróżnia się pięknym zapachem i relaksacyjnymi właściwościami. Dużym zainteresowaniem cieszą się również olejki lawendowe, które dość głęboko odżywiają skórę. Osoby z bliznami bardzo często sięgają po olejki kadzidłowe, dzięki którym można także zapanować nad stresem. Na samym końcu warto wspomnieć o olejku różanym, dzięki któremu można ograniczyć bóle mięśni.