Ministerstwo Panny Anny

Lifestyle blog

klapki damskie

Najlepsze klapki damskie na lato- jakie wybrać?

Klapki damskie powinny spełniać dwie najważniejsze funkcje. Po pierwsze powinny być niesamowicie wygodne, by stopa doskonale czuła się w nich nawet podczas długich spacerów. A po drugie powinny pasować do każdej letniej stylizacji.

Jak wybrać letnie klapki damskie?

Klapki mogą łączyć wygodę i design, wystarczy tylko dobrze dobrać je do stopy. Każdy model buta ma inną formę i kształt, wybierać odpowiedni model trzeba kierować się indywidualnymi preferencjami. Można wybrać takie obuwie, które jest wygodne i jednocześnie eleganckie.

Co jest ważne podczas wyboru klapek damskich na lato?

  • Wkładka- musi odpowiednio trzymać stopę, nie może być zbyt śliska ani szorstka. Musi być dopasowana do stopy tak, by palce nie wystawały nieestetycznie spoza buta.
  • Rozmiar- klapki nie powinny być zbyt duże, wtedy spadają ze stopy podczas normalnego użytkowania. Zbyt małe klapki spowodują ucisk w śródstopiu i ból pięty, która niejednokrotnie będzie wystawać z tyłu buta.
  • Funkcje- wybierając klapki damskie trzeba zastanowić się, do czego mają służyć. Klapki na basen najlepiej sprawdzają się z pianki, a na plażę doskonałe będą takie z miękką podeszwą i delikatnym zakończeniem.
  • Design- producenci tworzą ogromną ilość wzorów, każda kobieta znajdzie model odpowiedni dla stopy.
  • Materiał- klapki damskie powinny być zrobione z miękkiego materiału, dzięki któremu skóra jest chroniona przed otarciami. Lekkie klapki damskie mogą być płaskie lub na koturnie. Wszystko zależy od preferencji.

Klapki czy japonki? Co wybrać

Choć oba rodzaje obuwia stosuje się latem, różnią się od siebie diametralnie. Japonki trzymają się na stopie dzięki specjalnej części wkładanej pomiędzy dwa palce u stopy. Niestety takie rozwiązanie dla wielu osób jest dość bolesne, dlatego klapki są doskonałym rozwiązaniem na lato.

Wybierając klapki na lato nie można zapomnieć o zadbaniu o paznokcie. Nie muszą być kolorowe, jednak estetycznie wyglądają obcięte na krótko. Ładnie zadbane stopy podkreślają piękno klapek.