Ministerstwo Panny Anny

Lifestyle blog

nasiona marihuany automaty

Nasiona marihuany automaty – jakie mają zalety?

Nasiona marihuany automaty mają wiele zalet, jakie są doceniane na rynku. Z automatycznych nasion powstają rośliny, które są łatwe w uprawie i dają komfort osobom początkującym. Czym cechują się nasiona automaty? Jakie dają korzyści? O czym warto pamiętać?

Czym są nasiona automaty?

Okazuje się, że odmiany fotoperiodyczne wymagają zmiany cyklu światła w celu rozpoczęcia kwitnienia. Jeśli chodzi o automatyczne rośliny, przechodzą one od nasion do zbiorów bez konieczności interwencji, co daje sporą wygodę. Nasiona marihuany automaty bazują na genetyce Cannabis ruderalis – jest to podtyp marihuany, który pochodzi z Rosji i okolic. Poza automatycznym kwitnieniem na uwagę zasługuje szybszy cykl życia. Rośliny są bardziej odporne na choroby i szkodniki, przy czym zachowują dyskretne i niewielkie rozmiary. 

Nasiona automatyczne – zalety uprawy

Nie zapominajmy o tym, że automatyczne nasiona mają wiele zalet. Przede wszystkim warto wymienić:

  • odporne geny, co pozwala na dobre radzenie sobie z zaniedbaniami,
  • kompaktowość, co wiąże się z faktem, że rośliny nadają się nawet do zamkniętej i małej przestrzeni,
  • szybkie zbiory – cykl uprawy nasion zajmuje od 8 do 10 tygodni,
  • geny dobrej jakości – genetyka bazują na słynnych odmianach fotoperiodycznych jest sporym atutem. 

Jak widać, nasiona marihuany automaty (sprawdź tutaj) mają szereg korzyści. Nie bez powodu cieszą się tak dużym uznaniem na rynku. Skorzystają z nich nawet osoby początkujące, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z uprawami. Wielu hodowców zaczyna właśnie na takie rozwiązanie lub przechodzi na nie, co da pewność łatwości w uprawie. Rośliny mają grube łodygi i szybko rosną.