Ministerstwo Panny Anny

Lifestyle blog

kapcie

Odpowiednie kapcie damskie to odpoczynek dla stóp

Po całym dniu chodzenia w szpilkach bądź innych ciężkich butach ważne jest, żeby odpowiednio zadbać o nogi. Chodzi tu nie tylko o różnorodne zabiegi pielęgnacyjne, ale także o buty noszone po domu, które tak samo, jak wyjściowe powinny być odpowiednio dobrane do stopy.

Ulga dla nóg to nie tylko kosmetyki

Chociaż stosowanie kosmetyków to kluczowa kwestia, jeżeli chodzi o pielęgnację stóp to ważne, jest również zakładanie odpowiednich butów w tym także kapci po domu. Gdy stopy są obciążone poprzez noszenie niekiedy niewygodnych butów, potrzebują odpoczynku.

Podczas przebywania w domu warto dać stopom więcej swobody i nie ściskać bez potrzeby w butach. Każda kobieta lubi czuć się komfortowo, a oznacza to nie tylko perfekcyjny wygląd, ale i również samopoczucie, na które składa się stan całego organizmu. Niekiedy eleganckie buty to element codziennego domowego ubioru wtedy nie zawsze kobieta zdaje sobie sprawę na to, iż stopy znajdują się wtedy w bardzo niekomfortowej sytuacji.

Materiał także ma znaczenie

KAPCIE DAMSKIE
Kapcie damskie – kliknij w obrazek, aby przejść do sklepu online

Żeby skóra w pełni oddychała ważny, jest materiał, z którego wykonuje się kapcie damskie. Przed zakupem warto rozejrzeć się za lepszym produktem. Lepiej kupić droższy produkt, a lepszy jakościowo niż z niższej półki, który nie będzie spełniał swoich funkcji i bardziej zmęczy stopy, zamiast pozwolić na odpoczynek.

Najwygodniejsze ciapy to te wykonane z miękkiego materiału, który dodatkowo pozwala oddychać skórze. Najważniejsza w bucie jest podeszwa, która nie powinna zawierać kiepskich, jednakowo nieprzepuszczających powietrza materiałów.

Materiał wpływa także w dużym stopniu na samopoczucie i komfort człowieka. Stopa odpoczywa, wtedy gdy odpoczywa całe ciało. Dotyk miłego materiału w kontakcie ze skórą jest jednym z elementów relaksacyjnych.

Schorzenia stóp, a odpowiednie kapcie.

Tak samo, jak i cały organizm również i stopy często cierpią na różne schorzenia. Wtedy istotne jest, żeby nosić odpowiednio dobrane buty, aby niektórych chorób bardziej nie pogłębiać. Chodzi nie tylko o buty noszone na co dzień, chociaż, jest to bardzo ważne, ale i również ciapy noszone po domu, które również często się używa.

Haluksy tzw. koślawy paluch czy zwykłe odciski wymagają rezygnacji z ciasnych i niewygodnych butów oraz kapci damskich. Tak samo przedstawia się sytuacja w przypadku płaskostopia. Buty do chodzenia po domu powinny mieć specjalne wkładki, które pozwolą wyżej wymienioną wadę korygować. Wtedy niestety nie sprawdzą się wszystkie modele, a tylko wybrane kapcie, gdzie będzie możliwość włożenia takiej wkładki.