Opaska pin up czyli jak stać się pin-up girl

Początków pin up należy szukać w czasie drugiej wojny światowej. Drukowane na przeznaczonych dla żołnierzy plakatach wizerunki kobiet na wiele lat wyznaczyły kanony piękna. Nic więc dziwnego, że i dziś nie brakuje naśladowczyń tego stylu.

Podstawy stylizacji

Na samym wstępie należy zaznaczyć, że pin up jest stylem bardzo charakterystycznym, a jego przedstawicielki z pewnością trudno pomylić z kimkolwiek innym. Składa się na to kilka czynników, do których oprócz ubioru zaliczyć należy także określony sposób makijażu, fryzurę czy stosowne dodatki, takie jak choćby opaski pin up czy okulary przeciwsłoneczne.

Strój

Najbardziej popularne wersje stylu pin up to wersja dziewczęca bądź marynarska. W obu przypadkach najlepiej sprawdza się ubiór uwydatniający kobiece kształty i szerokie, rozkloszowane suknie bądź spódnice w stylu retro. Fanki spodni wybrać powinny fasony z podwyższonym stanem. Do kolorów najczęściej występujących przy tego rodzaju stylizacji zaliczyć należy przede wszystkim biały, czerwony i granatowy. To, w zestawieniu z odpowiednimi wzorami, jak paski, kratki, kropki czy wisienki, tworzy wrażenie delikatności i dziewczęcości.

Co zrobić z włosami?

Najczęstszym wariantem są loki upięte po bokach głowy, styl pin up lubi także koki i fale, dobrze sprawdzające się przy włosach nieco dłuższych. Całość dobrze urozmaici przewiązana wokół głowy apaszka lub modna opaska pin up. Grzywkę najlepiej jest podwinąć do góry.