Ministerstwo Panny Anny

Lifestyle blog

Pierścionek z ametystem jako modny dodatek

W świecie biżuterii dla kobiet nastała obecnie moda na łączenie srebra z różnego rodzaju kamieniami szlachetnymi. Jedną z najchętniej wybieranych propozycji dla modnych pań są pierścionki z ametystem. Ten piękny kamień jest idealnym dopełnieniem codziennej stylizacji. Dla kogo dedykowana jest biżuteria z ametystami?

Dla każdego typu urody

Ze względu na swój piękny i uniwersalny kolor, pierścionek z ametystem (lub każdy inny element biżuterii ozdobiony tym kamieniem szlachetnym) będzie pasował zarówno brunetkom, jak i blondynkom. Intensywna fiołkowa barwa z pewnością będzie dobrze prezentować się również w przypadku szatynek o jasnej karnacji, nadając kobiecie delikatnie tajemniczego wyglądu.

Idealny prezent

Kupno pierścionka z ametystem może być doskonałym rozwiązaniem w kwestii prezentów dla bliskiej osoby. Dyskretna ozdoba będzie idealnym rozwiązaniem dla pań ceniących sobie elegancję i delikatne dodatki.

Charakterystyka ametystu

Kamień szlachetny jakim jest ametyst należy do grupy kwarcu. Wydobywa się go głównie w Brazylii, gdzie złoża należą do najbardziej obfitych. Ametyst może występować w różnych odmianach barw – od mieszanki fioletu i czerwieni, po ciemną purpurę i odcienie wrzosowe. Intensywna barwa może z czasem blednąc pod wpływem silnej ekspozycji słonecznej. Kamień jednak zawsze będzie wyglądał wyjątkowo pięknie. To idealne dopełnienie srebrnej biżuterii, takiej jak pierścionki czy wisiory.