Ministerstwo Panny Anny

Lifestyle blog

Pies sam w domu to nie koniec świata

Miłośnicy psów najchętniej zabieraliby je ze sobą wszędzie- do pracy, w podróż i na różne uroczystości. Wprawdzie, coraz więcej miejsc staje się przyjazne pupilom (np. restauracje), jednak zawsze przychodzi moment, w którym pies musi zostać sam w mieszkaniu. Co wtedy?

Gdy znajomi zawiodą

Pilnowanie zwierzaków przez przyjaciół lub sąsiadów jest niezwykle przydatne. Zdarza się jednak, że mimo starań, nikt nie może podjąć się opieki. Zamiast więc w głowie snuć milion scenariuszy o tym, co dzieje się u czworonoga zostawionego w domu na kilka godzin, lepiej zainwestować w praktyczne akcesorium, jakim jest kuweta dla psa. Brzmi nietypowo? Nic dziwnego- tego typu wyposażenie kojarzy się głównie z kotem. Okazuje się jednak, że i kundelki mogą z niego korzystać.

Jak zacząć przygodę z kuwetą?

Trzeba pamiętać, że dla psa to nowe doświadczenie, więc należy być cierpliwym. Nie zaszkodzi stosować się do kilku zasad:

  1. Umieść kuwetę w łatwo dostępnym dla psa miejscu.
  2. Wykorzystuj techniki z tresury do zachęcenia psa.
  3. Dostosuj wielkość kuwety do zwierzaka.

Przyzwyczajanie psa do kuwety to proces- nie stanie się to w jeden dzień. Jednak korzyści płynące ze zdobycia tej umiejętności są obustronne- dla pupila i właściciela.

Najlepsze kuwety dla psa tylko na https://www.obroza-elektryczna.pl/kuwety-dla-psow/