Portfel damski – idealny pomysł na prezent dla niej

Wybór odpowiedniego portfela niekiedy sprawia duży problem. Wiele osób w tym przypadku kieruje się jego kolorystyką i wyglądem, tymczasem nie mniej istotne są rozmiar oraz jakość wykonania. W końcu portfel damski z założenia ma służyć wiele lat.

Rodzaj portfela damskiego

Portfel klasyczny to świetna propozycja dla osoby eleganckiej, która na co dzień nosi się klasycznie. Dobrze jeśli jest wykonany z naturalnej skóry. Portfel w wersji sportowej to z kolei propozycja dla osób aktywnych. Sportowe portfele damskie raczej nie są produkowane ze skóry. Do wyboru jest jednak wiele wzorów i kolorów. Bilonówki są portfelami eleganckimi i praktycznymi, ale jednocześnie mało pojemnymi. Sprawdzają się jako dodatek do małych torebek.

Kolorystyka portfela damskiego

Portfel damski warto dopasować do kolorystyki noszonej na co dzień garderoby. Jeśli w szafie przeważają klasyczne ubrania warto postawić na portfel w kolorze czarnym. To wybór bardzo bezpieczny, gdyż taki portfel będzie pasować w zasadzie do wszystkiego. Jeśli jednak dana osoba od czasu do czasu pozwala sobie na kolorowe dodatki, można sprezentować jej portfel w mniej typowym kolorze np. czerwony czy fioletowy.

Rozmiar portfela damskiego

Rozmiar to rzecz najważniejsza podczas wybierania portfela. Większość pań preferuje portfele nieco większe, które oprócz gotówki pomieszczą również karty kredytowe i inne istotne dokumenty takie jak prawo jazdy czy dowód osobisty.