Ministerstwo Panny Anny

Lifestyle blog

Profesjonalne deski do jazdy na snowbordzie – czym się kierujemy podczas zakupu

Zakup pierwszego snowboardu może być onieśmielającym zadaniem. Istnieje tak wiele opcji i marek, a nie każdy wie, o czym mówi, gdy chodzi o zakup nowego sprzętu. Ważne jest, aby poświęcić swój czas i zbadać najlepszą deskę dla Ciebie, a także nauczyć się kilku cennych wskazówek, abyś był gotowy do jak najlepszego wykorzystania swojego zakupu.

Jazda na desce snowboardowej to nie tylko sport

Jeśli spędzasz więcej niż 5 minut na szukaniu swojej następnej deski, to prawdopodobnie nadszedł czas, abyś nieco poważniej podszedł do tego sportu. Im szybciej zaczniesz uczyć się o tym, co czyni deskę snowboardową wspaniałą, tym szybciej docenisz, dlaczego tak wiele czasu zostało włożone w stworzenie jednego z najbardziej wymagających sportów w istnieniu.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem swojej nowej deski

Sprzęt narciarski? Deska do snowboardu

Jak w przypadku każdego nowego sprzętu, powłoka bazowa (lub bez pieczenia) jest ważnym pierwszym krokiem. To właśnie tam producenci pokrywają deski, aby chronić je przed żywiołami i sprawić, że będą trwalsze. Niektórzy producenci używają poliuretanu, podczas gdy inni decydują się na stworzenie powłoki poliestrowej lub epoksydowej.

Powłoki epoksydowe są najtrwalsze i wytrzymają najcięższe warunki, natomiast poliester jest dużo lżejszy i łatwiejszy do przenoszenia. Niestety nie wszystkie deski oferują ochronę przed żywiołami, ale zazwyczaj możesz sprawdzić, czy twoja deska jest wodoodporna, patrząc na powłokę bazową.

Jeśli deska snowboardowa https://dobrenarty.pl/snowboarding/deski-snowboardowe/ nie ma powłoki wodoodpornej, prawdopodobnie dobrym pomysłem jest zakup bardziej wytrzymałej powłoki bazowej. Szukaj deski, która ma trwałą powłokę bazową, która będzie chronić twoją deskę przez dłuższy czas. Jeśli jesteś na rynku nowej deski, upewnij się, że sprawdzisz powłokę bazową. Jeśli nie podoba ci się powłoka, być może będziesz musiał zdobyć trwalszą powłokę dla swojej bazy.

Inne modele – inny sprzęt

Flex to animacja deski w twoich rękach. Kiedy podniesiesz deskę, poczuje się ona sztywniejsza niż twoje ręce i będziesz musiał zbudować ten flex, aby deska poczuła się komfortowo w twoich rękach. Idealnie byłoby, gdyby flex deski był taki sam w opuszkach palców, jak w dłoniach.

Istnieją dwa główne rodzaje flexu: Rigid i Mild. Deski z łagodnym flexem są łatwiejsze do jazdy i są świetne dla początkujących.

Deski o sztywnym flexie są trudniejsze do jazdy, ale dają dużo więcej frajdy i emocji. Ogólna zasada jest taka, że im sztywniejsza deska, tym lepiej nadaje się do budowania rdzenia podczas sesji freestyle’owej lub na małej górce. Jeśli chcesz uderzyć w górski park lub uderzyć w duży kicker, deska z bardziej elastyczną podstawą będzie lepsza.

Dla początkujących riderów, którzy chcą nauczyć się podstaw, najlepsza będzie deska, która jest łatwa w prowadzeniu.