Ministerstwo Panny Anny

Lifestyle blog

Przekłuwanie uszu – wcale nie taki bezinwazyjny zabieg

Przekłuwanie uszu, chociaż wydaje się stosunkowo niegroźne, nie jest zabiegiem dla każdego. Istnieje kilka przesłanek, które uniemożliwiają jego przeprowadzenie, A najważniejsze z nich są związane z nie najlepszym stanem zdrowia.

Przekłuwanie uszu w Warszawie – kiedy to nie najlepszy pomysł?

Gdy robi się to pod przymusem innych, a nie dlatego, że jest się o tym w pełni przekonanym. Po drugie, w momencie, kiedy w uchu toczy się przewlekły stan zapalny. Woda w uchu, niedosłuch oraz skłonność do naderwania płatka usznego to również istotne przeciwwskazanie do wykonania przekłuwania uszu. Trzeba także powstrzymać się od tego zabiegu również wtedy, gdy jest się nosicielem jakiś przewlekłych, zaraźliwych chorób.

Przekłuwanie uszu – czy można się w trakcie zabiegu czymś zarazić?

Niestety tak. Gdy będzie przeprowadzany niewłaściwie i w niesterylnych warunkach, wtedy można się zarazić na przykład wirusem HIV. Czasem zdarza się, że przez niego można złapać wirusowe zapalenie wątroby. W najlepszym wypadku można dorobić się alergii skórnej, którą wcale nie tak prosto poskromić i ostatecznie wyeliminować. Jej leczenie musi niestety trochę potrwać.

Przekłuwanie uszu w Warszawie- cena

Cena za ten zabieg zazwyczaj waha się od 30 do 100 złotych. Oczywiście jest ona zależna od tego, w jakim salonie jest wykonywane przekłuwanie uszu. Jeśli jest ono robione w małym, kameralnym salonie, wtedy cena spada. Gdy jest odwrotnie i zabieg wykonywany jest uznanym salonie na terenie dużej aglomeracji miejskiej- cena za powyższą usługę wzrasta.