Szkła kontaktowe i okulary zerówki jako element biżuterii

Okulary i szkła kontaktowe dość jednoznacznie kojarzą nam się z korekcją wzroku. Nie jest to jednak jedyny sposób ich wykorzystania. Często znajdują one zastosowanie czysto ozdobne, stanowiąc doskonałe uzupełnienie stylizacji i podkreślenie np. kształtu twarzy.

Kolorowe soczewki i okulary zerówki

Co jednak w przypadku, jeżeli nasz wzrok nie wymaga (na szczęście) poprawy i wyżej wymienione akcesoria z medycznego punktu widzenia są nam najzwyczajniej zbędne? Z pomocą przychodzi szeroki wybór ozdobnych soczewek, umożliwiających np. zmianę koloru oczu i tzw. okularów zerówek – czyli takich, których szkła nie posiadają właściwości korekcyjnych. Jest to bardzo istotne, jeżeli nie mamy bowiem wady wzroku, okulary przeznaczone dla daleko- czy krótkowidzów mogą nam bardzo zaszkodzić.

Okulary jako modny gadżet

Rzecz jasna także zerówki czy ozdobne kontakty wymagają odpowiedniej i regularnej konserwacji. W przeciwnym przypadku nie posłużą nam zbyt długo, a w przypadku soczewek możemy spodziewać się dodatkowo szeregu nieprzyjemnych konsekwencji dla naszych oczu – kto raz na noc nie wyjął szkieł, ten wie o czym mowa. Odpowiednie dobrane, zadbane okulary mogą służyć nam zdecydowanie dłużej niż przez jeden sezon – jakkolwiek i tutaj moda ulega okresowym zmianom, jest ona zdecydowanie łaskawsza niż w przypadku innych ozdób. Okulary są wszak ponadczasowe i, podobnie jak np. spinki do mankietów, zawsze będą modne i szykowne.