Gdy zamierzamy kupić facetowi szlafrok i wiemy już, na jaki materiał się zdecydować, standardowe pytanie brzmi: „Szlafrok męski z kapturem, czy bez?” Właściwie jaką funkcję spełnia kaptur w szlafroku? Czy jest niezbędny? Dlaczego panowie coraz częściej wolą właśnie ten krój domowego stroju?
Funkcja kaptura w szlafroku
Kaptur w szlafroku to dodatkowy element ochronny. Ma zapewniać ciepło skórze głowy, co ma duże znaczenie tuż po wyjściu z kąpieli, gdy włosy są mokre. Nie straszne jest zatem puszczenie dymka na balkonie, czy poranna kawa w ogrodzie.
Owalne nakrycie głowy sprawia także, że szlafrok tworzy w pełni zabudowaną całość, która pozwala na większe poczucie intymności i komfortu. I choć nie jest ono niezbędne, taki model szlafroka wydaje się bardziej atrakcyjny.
Męskość i siła
Szlafrok męski z kapturem stanowi dla panów symbol siły i wytrwałości. Ten element garderoby jest kojarzony głównie z boksem, kiedy to bokserzy przed wyjściem na ring, prezentują się publiczności przywdziani właśnie w szlafroki. Kto wie, może to dlatego kaptur stanowi dla panów nieodzowny element okrycia noszonego po domu?
Odpowiadając na pytanie postawione na początku: dużo lepiej postawić na szlafrok z kapturem. W każdym momencie można okryć głowę, a jeśli zrobi się za ciepło, wcale nie trzeba go zakładać. Dodatkowo, kaptur może sprawiać, że panowie czują się bardziej męsko. Ale to już bardzo subiektywna kwestia.