Ministerstwo Panny Anny

Lifestyle blog

Urządzenia Samsunga – czy warto je kupić ?

Przedsiębiorstwo Samsung w swoich podstawowych działaniach zajmuje się produkcją elektroniki. Jest to trzon produkcji, a ten koreański gigant znacząco zdominował rynki urządzeń mobilnych. Firma dzięki dobrze zoptymalizowanym i elastycznym liniom produkcyjnym zaczęła wdrażać innowacyjne telewizory, tablety, notebooki i całą masę innych urządzeń. Przedsiębiorstwo poszło nawet na współpracę z Renault, tworząc własny egzemplarz samochodu na rynku koreańskim na nadwoziu popularnego w Europie Crossovera.

Trzonem działalności firmy są jednak telefony Samsung, które ciągle walczą o pałeczkę lidera rynków światowych. Szczególny potencjał Samsung widzi w rynkach rozwijających się, krajach Europy Zachodniej oraz Środkowej, gdzie zainteresowanie Androidem jest wciąż wyższe, niż systemem iOS. Telefony komórkowe Samsung efektywnie powielają i poprawiają rozwiązania technologiczne konkurencji – owocem walki z Apple’owską Retiną są wyświetlacze AmoLED.

Czego się można spodziewać?

2018 rok będzie na pewno obfitował w ciekawe premiery w uniwersum Androida. Na pewno godną uwagą będzie premiera Galaxy S9 oraz próby optymalizacji Androida pod konkretne modele Samsunga. W telefonach Samsung pojawi się prawdopodobnie kilka rozwiązań autorskich, co może nadać smaczku tym produktom z Półwyspu Koreańskiego. Warto obserwować to, co będzie się działo na rynku. Szczególnie że coraz silniejsze stają się firmy z Państwa Środka.