Ministerstwo Panny Anny

Lifestyle blog

doskonały domek dla psa

Wybór odpowiedniego legowiska dla psa

Legowisko jest niezwykle ważnym dla psa miejscem w domu. Nie każdy jednak wie o tym i wybór legowiska, a także jego miejsca w mieszkaniu bywa zbyt często dziełem przypadku przez co pies jest zwyczajnie nieszczęśliwy. Jak zatem dokonać najlepszego wyboru legowiska i jego miejsca?

Jakie legowisko wybrać?

doskonały domek dla psaNa rynku spotkać można dwa typy legowisk. Typ domku dla psa, czyli legowisko zamknięte oraz typ poduszki, czyli legowisko otwarte.
Bardzo ważnym jest, aby wyboru pomiędzy nimi nie podejmować ze względu na swój gust lub przekonanie. To pies będzie spał w wybranym przez nas legowisku więc do niego powinna należeć decyzja.
Pies będzie manifestował swoje upodobanie po zachowaniu. Psy, które na co dzień będą spędzać czas ukryte np. pod stołem lub kanapą, wykazują chęć bycia schowanym, dlatego zdecydowanie polecane są dla nich legowiska typu domek dla psa.
Natomiast psy, które czas spędzają wręcz spiąć do góry brzuchem, wolałby by z pewnością legowisko otwarte, ponieważ w zamkniętym czułyby się zwyczajnie źle.

Gdzie postawić legowisko?

Miejsce stania legowiska ma bardzo duże znaczenie dla psa i również wynika z jego charakteru.
Jeśli nasz pies jest typem korzystającym z budy, lepiej mu będzie w miejscu nieco ukrytym i niebędącym w centrum uwagi. Nie można jednak w tej kwestii przesadzić, ponieważ nawet najbardziej samotny pies musi mieć kontakt ze stadem. Nie można więc stawiać legowiska w zupełnie innym pokoju i zamykać tam psa drzwiami.
Pies, który lubi być z ludźmi cały czas i czuje potrzebę mocnego socjalizowania się z nimi, powinien posiadać legowisko ustawione w maksymalnie centralnym miejscu, tak aby leżąc w nim miał możliwie największe pole widzenia na wszystkich domowników i wszystkie pomieszczenia. Zapewni mu to możliwość kontroli, pilnowania i chronienia swojego stada.