Ministerstwo Panny Anny

Lifestyle blog

złoty pierścionek zaręczynowy

Złoty pierścionek zaręczynowy – jak wybrać?

Złote pierścionki zaręczynowe to podstawa każdych zaręczyn. To właśnie one są symbolem miłości i oddania, jakim dążą mężczyźni swoje partnerki. Nic więc dziwnego, że każdy z tak dużą uwagą podchodzi do tego, aby taki pierścionek odpowiednio wybrać. Czym zatem powinno się kierować, dokonując takiego wyboru?

Jaki kamień wybrać w pierścionku?

Nie da się ukryć, że najważniejszym elementem każdego pierścionka zaręczynowego, jest jego kamień. Najczęściej w centralnym punkcie złoty pierścionek zawiera diament, lecz równie dobrze może to być także zupełnie inny kamień szlachetny. Wiele w tym wypadku zależy od tego, jaki konkretnie gust posiada partnerka i co lubi. Często bowiem zdarza się taka sytuacja, gdy partnerka znacznie bardziej lubi np. szafiry od diamentów.

Czy zlote pierscionki proba 585 to dobry wybór?

złoty pierścionek zaręczynowy

Kolejną sprawą, na jaką koniecznie trzeba zwrócić dużą uwagę, jest próba złota, z jakiej dany pierścionek został wykonany. Pamiętać bowiem trzeba, że nie jest to złoto całkowicie czyste, ponieważ gdyby tak było, pierścionek bardzo szybko uległby zniszczeniu. Złoto jest po prostu zbyt miękki i delikatne. Oczywiście im go mniej, tym traci taki pierścionek na kolorze złota, stając się coraz bardziej wyblakłym. Przyjmuje się, że najlepszym wyborem na zaręczyny jest pierścionek o próbie 585, ponieważ stanowi doskonały kompromis pomiędzy wyglądem a wytrzymałością.
Na koniec warto jeszcze zwrócić uwagę na to, że złoto może występować w dwóch kolorach. Może to być złoto żółte lub białe. Warto przed zakupem pierścionka na zaręczyny dowiedzieć się, jaki kolor woli nasza partnerka.