Ministerstwo Panny Anny

Lifestyle blog

bezpieczna podróż z psem jest możliwa

Jak bezpiecznie podróżować z psem?

Latem większość z nas decyduje się na wzięcie urlopu i wyruszenie w podróż. Jeżeli jesteśmy właścicielami psa musimy podjąć decyzję, czy zostawić go w domu pod opieką, czy podróżować z pupilem. Podróżowanie z psem nie jest wcale tak uciążliwe, jak mogłoby się wydawać, trzeba się jednak do takiej podróży dobrze przygotować.

Transporter albo torba

W przypadku, gdy nasz zwierzak jest niewielkich rozmiarów, najlepiej zdecydować się na zakup transportera. Dobrym rozwiązaniem będzie też torba dla psa – niezwykle wytrzymała, w sklepach zoologicznych bez problemu można znaleźć takie rzeczy. Ważne, aby torba była wykonana z wysokiej jakości materiałów i posiadałam usztywnienia. Warto przewozić zwierzęta w transporterze, gdyż w przypadku nagłego hamowania, czy innych nieprzewidzianych na drodze sytuacji, będą one bezpieczniejsze.

O czym warto pamiętać podczas podróży z psem?

Większość zwierząt podczas podróży samochodem się stresuje, co działa negatywnie na układ pokarmowy. Pamiętajmy, aby nie karmić pupila 3 godziny przed podróżą. Jeżeli posiadamy samochód kombi, van lub hatchback można przewozić psa w bagażniku, przy czym musi być otwarty od góry, aby pupil się nie stresował. Jeżeli podróż trwa długo, należy też pamiętać o postojach, najlepiej co 2-3 godziny wypuścić psa, aby mógł napić się wody czy załatwić swoje potrzeby fizjologiczne.

Psa nie należy zostawiać samego w samochodzie, szczególnie w upalne dni, gdzie auto bardzo szybko się nagrzewa. Zwierze najlepiej wziąć ze sobą, obecnie coraz więcej sklepów znosi zakaz wchodzenia z psem, szczególnie latem.

Jadąc na urlop nie zapominajmy o bezpieczeństwie i komforcie swojego zwierzaka. Psy to istoty dość ciekawskie i z pewnością bez problemu dotrzymają nam towarzystwa w czasie wakacji, trzeba jednak odpowiednio przygotować się do takiego wyjazdu, aby później nie było żadnych problemów.