Jak wybrać najlepszy pierścionek zaręczynowy?

pierścionki zaręczynowe

Zaręczyny są jednym z najważniejszych momentów w życiu przyszłych małżonków. Dlatego tak ważne jest wybranie pierścionka zaręczynowego, który w momencie zaręczyn staje się symbolem miłości. Na jaki model warto zdecydować się, aby zachwycił przyszłą narzeczoną? Z jakiego kruszcu powinien być wykonany pierścionek zaręczynowy? Jakie kamienie szlachetne powinien zawierać? Podpowiadamy o tym poniżej.

Z jakie kruszcu powinny być wykonane tanie pierścionki zaręczynowe?

Pierścionki zaręczynowe są najczęściej wykonane ze złota, tytanu lub platyny. Najpopularniejszymi są te, które są wyprodukowane z żółtego złota lub białego. Obydwa rodzaje złota są tak samo odporne na uszkodzenia, jednak białe szybciej traci połysk. Jeśli nie jesteś pewnym, na który kolor złota się zdecydować, wybierz mieszane. Z kolei tytan jest bardziej wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, jest ognioodporny i nie wywołuje reakcji alergicznej. Za najbardziej eleganckie pierścionki uważane są te, które wykonane są z platyny.

Jakie kamienie powinny znaleźć się w oryginalnych pierścionkach zaręczynowych?

Do najchętniej wybieranych pierścionków zaręczynowych, należą te, które zawierają kamienie szlachetne: diament, szmaragd, rubin, szafir, topaz, cytryn, granat, turkus, opal i koral. Przez wiele lat panowało przekonanie, że wybranka serca powinna otrzymać pierścionek z diamentem. Jednak niektórzy nie kierują się już tą zasadą i wybierają tanie pierścionki zaręczynowe https://ergold.pl/74-pierscionki-zareczynowe z kamieniami szlachetnymi, biorąc pod uwagę miesiąc urodzenia.