Ministerstwo Panny Anny

Lifestyle blog

Jak wykorzystać nasiona marihuany? Które kupić?

Nasiona marihuany to maleńkie, twarde łuski – zwykle żeńskiej rośliny konopi. To one rozpoczynają proces rozwoju marihuany.

Do czego wykorzystuje się nasiona konopi?

marihuanaNasiona marihuany przez lata były używane do tak wielu rzeczy, że trudno je zliczyć. Niektórzy używają ich do tworzenia olejków eterycznych, podczas gdy inni używają ich do celów papierniczych. Ekstrakty z nasion marihuany mogą być również stosowane jako naturalny lek na wiele dolegliwości i schorzeń, takich jak zapalenie stawów, zaburzenia trawienia, depresja, bezsenność i zapalenie stawów.

Wiadomo, że roślina konopi jest bardzo wrażliwą rośliną, która nie może wytrzymać ekspozycji na zbyt dużo światła. Jeśli twoje rośliny otrzymają zbyt mało światła, może to spowodować podobne problemy.

Które nasiona marihuany wybrać do uprawy?

Różnica między nasionami konopi do uprawy w pomieszczeniach i na zewnątrz jest wyjaśniona poniżej

Nasiona do uprawy w pomieszczeniach (indoor) mogą rosnąć w pomieszczeniach i wymagają intensywnego światła. Nasiona outdoor będą rosły na zewnątrz i będą tolerować bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Ważne w uprawie jest to, aby nasiona były żeńskie, jeśli spodziewamy się, że wyprodukują kwiaty. Dzięki feminizowanym nasionom konopi możesz mieć pewność, że uzyskasz roślinę żeńską, która w 99% przypadków wytwarza prawdziwe pąki pełne kannabinoidów. Oszczędzają czas i pieniądze, jednocześnie zmniejszając ryzyko związane z kupowaniem nasion o niezweryfikowanym pochodzeniu i płci.

Nasiona marihuany automatycznej (auto) charakteryzują się zdolnością do automatycznego kwitnienia niezależnie od ilości światła.

Duży wybór nasion konopi znaleźć można w sklepie PanPestka gdzie również zostały szczegółowo omówione właściwości danej rośliny.