Ministerstwo Panny Anny

Lifestyle blog

Kwiaty do salonu dla początkujących hodowców

Salon jest pokojem, w którym spędzamy najwięcej czasu. To tu przyjmujemy gości, spędzamy czas z rodziną i odpoczywamy. Jak wybrać kwiaty do pokoju dziennego, które będą jego prawdziwą ozdobą? 

Kwiaty dla opornych

Kaktusy i sukulenty to kwiaty, z którymi poradzą sobie osoby, które naprawdę mają problemy z pamiętaniem, by je podlać. 

Wybierając doniczki do domu, w których mają znaleźć się kaktusy warto skoncentrować się na tych modelach, które są szersze. W takiej doniczce zmieści się kilka, różnych kwiatów. Warto wiedzieć, że kaktusy nie lubią dużych doniczek. Świetnie się czują, gdy są ściśnięte i mają liczne sąsiedztwo. Dzięki temu możemy łączyć kaktusy w przeróżne kompozycje. Zawsze kilka kwiatów w jednej donicy wygląda znacznie ciekawiej niż pojedyncze kwiaty. 

Nie tylko kaktusy

Osoby, które nie pamiętają o częstym podlewaniu kwiatów nie są skazane wyłącznie na kaktusy i sukulenty. Mogą śmiało pozwolić sobie na kilka innych kwiatów. 

Bardzo interesująco wygląda cibora ziemista. Jest to kwiat, który lubi dużą ilość wody. Nie znaczy to, że jest trudny w hodowli. Niezbędna jest tylko odpowiednia doniczka. Cibora będzie dobrze czuła się w doniczce, która jest od niej znacznie większa. Ziemi nie musi być dużo. Ważne, by woda ciągle stała w kwiatku. W dużej donicy wystarczy wlać wody do pełna raz na kilka dni. 

Kwiatem, który ładnie się prezentuje i jest przeznaczony dla początkujących hodowców, jest zamiokulkas zamiolistny. Nie potrzebuje on dużo uwagi. Może stać w zacienionym miejscu i wystarczy mu podlewanie raz w miesiącu. 

Doniczki do zadań specjalnych

Doniczki do domu, które kupujemy do wybranych kwiatów powinny przede wszystkim spełniać wymagania roślin. Jednym z najważniejszych elementów opieki nad rośliną jest prawidłowe jej podlewanie. Niestety nie wszyscy sobie z tym radzą. Nie znaczy to, że mogą mieć w domu tylko takie kwiaty jak opuncja czy żywe kamienie. 

Doniczki nawadniające przeznaczone są dla osób, które zapominają o podlewaniu roślin lub tych, które dużo podróżują. System nawadniający znajduje się w spodzie doniczki. Dzięki specjalnym kanalikom woda, magazynowana na dnie doniczki, dostarczana jest do rośliny w stałych odstępach czasu. Również podawana ilość jest taka sama. Dzięki temu kwiat nie zostanie przelany ani przesuszony. 

Doniczki nawadniające są bardzo różne. W niektórych woda musi być uzupełniana raz w tygodni, w innych można nie dolewać wody nawet przez 12 tygodni. 

Innym, bardzo wygodnym rozwiązaniem są pojemniczki na wodę, które wkłada się do doniczki. Powoli i systematycznie nawadniają one roślinę. 

Kwiaty powinny znaleźć się w każdym mieszkaniu. Nie jest prawdą, że są one przeznaczone wyłącznie dla osób, które mają doświadczenie i mocno przykładają się do ich pielęgnacji. Jest wiele gatunków, które są mniej wymagające i świetnie sprawdzają się jako pierwsze kwiaty. 

Warto również pamiętać, że osoby, które mają problemy z podlewaniem kwiatów zawsze mogą zaopatrzyć się w doniczki nawadniające lub nawilżacze do kwiatów.  Dla osoby, która chce otaczać się kwiatami, zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie.