Ministerstwo Panny Anny

Lifestyle blog

naprawa drukarek

Naprawa drukarek – najczęstrze sytuacje

Być może nie myślisz o tym na co dzień, ale Twoja drukarka jest prawdopodobnie jednym z najważniejszych urządzeń w Twoim biurze. W końcu to właśnie ona jest odpowiedzialna za tworzenie dokumentów roboczych, materiałów do czytania i ulotek, kiedy ich potrzebujesz. Kiedy drukarka się zepsuje i nie będzie drukować, może to być poważna niedogodność. Nawet jeśli używasz drukarki tylko raz lub dwa razy w tygodniu, te powszechne problemy na pewno w końcu się pojawią. Jeśli masz pod ręką listę kontrolną i znasz kilka podstawowych wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów, naprawa typowych problemów z drukarką nie musi być trudna. Odrobina przygotowania pomoże Ci przejść przez te trudne sytuacje z łatwością.

Problemy z jakością wydruku – naprawa drukarki

Nic nie jest bardziej frustrujące niż próba wydrukowania ważnego dokumentu tylko po to, aby odkryć, że coś jest nie tak z jakością. Niezależnie od tego, czy zauważysz plamy na wydrukach, cienkie linie, czy wyblakły tekst, problemy z jakością druku mogą mieć wpływ na każdy rodzaj dokumentu, który próbujesz wydrukować. Jeśli masz do czynienia z problemami z jakością druku, pierwszym krokiem powinno być wyczyszczenie głowic drukujących w drukarce. Części te wykonują rzeczywiste drukowanie, więc mogą wymagać dodatkowej uwagi, jeśli jakość druku nie jest taka, jaka powinna być. Możesz wyczyścić głowice drukarki używając roztworu czyszczącego od producenta lub alkoholu izopropylowego. Czyszczenie głowic drukarki może rozwiązać ten problem, ale jeśli problemy z jakością druku utrzymują się, może być konieczna wymiana głowic drukarki. Ta naprawa drukarek powinna pomóc.

naprawa drukarek

Zacięcia papieru

Zacięcia papieru są jednym z najczęstszych problemów z drukarką. Zacięcia te występują, gdy kartka papieru utknie w drukarce i blokuje przejście innych kartek. Zacięcia papieru są zazwyczaj łatwe do rozwiązania, ale mogą trwać dłużej, jeśli w drukarce znajduje się duży stos papieru. Można uniknąć zacięć papieru, utrzymując obszar podawania papieru w drukarce wolny od kurzu i zanieczyszczeń. Należy również upewnić się, że ładujesz do drukarki właściwy rodzaj papieru. Możesz również zainwestować w zestaw do czyszczenia podajnika papieru, który jest często prostym, ręcznym narzędziem czyszczącym, które może pomóc usunąć zacięty papier z drukarki. Inną opcją jest użycie zestawu do konserwacji z kółkami czyszczącymi. W zależności od rodzaju posiadanej drukarki, może być możliwe użycie zestawu przeznaczonego dla danej drukarki.