Ministerstwo Panny Anny

Lifestyle blog

Nasiona kwiatów – efektowne rośliny nie tylko do ogrodów

Piękne i pachnące kwiaty to ozdoba każdego ogrodu. Jednak ogród to niejedyne miejsce, gdzie można je wysiewać. Równie dobrze do tego celu sprawdzą się tarasy, balkony, nieduże klomby, efektowne obwódki wokół domu, a nawet donice. Jakie nasiona kwiatów najlepiej sprawdzą się do tego celu?

Nasiona jednoroczne oraz byliny

Asortyment sklepu z nasionami kwiatów jest bardzo różnorodny. Znajdą się tutaj zarówno rośliny jednoroczne, jak i wieloletnie, czyli byliny. Aby ogród czy skalniak wyglądał efektownie, to warto uzupełnić go zarówno w jedne, jak i drugie. Dobrze przemyślane kompozycje kwiatowe w ogrodzie będą cieszyć oko przez wiosnę, lato oraz jesień.

Wśród najpopularniejszych nasion roślin jednorocznych dostępne są te, które od lat zdobią miejskie i wiejskie ogrody. Mogą więc być to efektowne cynie, pachnąca maciejka, groszek czy aksamitki, ale nasiona kwiatów to także mniej znane i egzotyczne rośliny, których uprawa sprawi wyjątkową przyjemność, jeśli tylko ogrodnictwo to ulubiona pasja.

Na balkon, do ogrodu, na skalniaki

W bogatej ofercie sklepu znajdą się różnorodne rośliny, które można uprawiać przede wszystkim w ogrodach, na skalniakach, klombach, tarasach, ale również w donicach. Są to efektowne niższe i wyższe rośliny, a część z nich świetnie sprawdzi się również jako kwiaty cięte do bukietów. Wystarczy wybrać określone gatunki jednoroczne lub byliny.

Dobrze wysiane i pielęgnowane rośliny będą zwracały uwagę przez dużą część roku. W zależności od rodzaju można uzyskać efektowne kobierce z niższych kolorowych kwiatów lub wyższe grządki z pięknymi kwiatami w jednym kolorze. Wszystko zależy od inwencji twórczej ogrodnika-pasjonata.

Przy składaniu zamówienia warto kierować się takimi kwestiami jak to, kiedy i w jaki sposób można rośliny wysiewać. Nie mniej ważne jest miejsce przeznaczone do wysiewu. Niektóre rośliny lubią miejsca słoneczne, a inne zdecydowanie lepiej będą rosnąć w miejscach zacienionych. Takich niuansów nie można pominąć przy obmyślaniu całej kompozycji ogrodu.