Ministerstwo Panny Anny

Lifestyle blog

Prezent na podziękowanie dla chrzestnych – co musimy wiedzieć?

Chrzestni są bardzo ważni w życiu każdego człowieka. Nie tylko byli świadkami na najważniejszym wydarzeniu dla każdego katolika, czyli podczas chrztu, lecz przez całe życie służą nam radą, wsparciem i przyczyniają się do naszego wychowania. Nic więc dziwnego, że w dniu ślubu staramy się w jakiś sposób wyrazić za to wdzięczność. Jednym ze sposobów jest prezent na podziękowanie dla chrzestnych.

Klasyczny lub ekskluzywny prezent na podziękowanie dla chrzestnych

Planując ślub, stoi przed nami naprawdę ogromny wybór najróżniejszych możliwości w zakresie prezentów dla chrzestnych na podziękowania, tu przykłady – https://z-milosci.pl/c/podziekowania-dla-rodzicow-chrzestnych. Sprzedawcy przewidzieli propozycję dla osób mniej i bardziej zamożnych, a także dla tych odważniejszych lub wolących klasyczne i stonowane upominki. Co można wymienić wśród najciekawszych propozycji?

Nie da się ukryć, że największą popularnością cieszą się klasyczne i zawsze mile widziane podarunki, takie jak ramki na zdjęcia, breloczki z imionami i datą ślubu, a także kufle z grawerem czy też poduszki z wyszywanymi słowami. Wszystkie te gadżety są na pewno bardzo miłe, lecz dodatkowo niezwykle praktyczne.

Oczywiście nie musimy poprzestawać na takich drobnych upominkach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nasi chrzestni zostali obdarowani naprawdę okazałymi i drogimi podarunkami. Wśród nich wymienić należy drobną biżuterię, rękawiczki ze skóry, szaliki, torebki, a także krawaty.

Kosze upominkowe

Niezwykle ciekawą propozycją są także specjalne kosze upominkowe, które zawierają w sobie przygotowane wcześniej przedmioty. Skład takich koszy jest właściwie dowolny i może się w nich znajdować nie tylko alkohol lub słodycze, lecz także zestawy herbat, zdrowej żywności, miody i inne niezwykle oryginalne produkty.

Rzecz jasna kosz tego rodzaju uzupełniony jest o piękne przystrojenie, a także osobiste podarunki w postaci zdjęć czy też kartki z życzeniami. Tego rodzaju personalizowane prezenty zawsze wzbudzają wielką radość i miłe zaskoczenie.

A może przygotować prezent własnoręcznie?

Coraz popularniejszym trendem na rynku ślubnym jest przygotowywanie prezentów dla chrzestnych w pełni samodzielnie. Zamiast więc kupować gotowe rzeczy, możemy coś zrobić własnymi siłami.

Co może być takim upominkiem? Świetnym wyborem będą np. ozdobne albumy, które będą miały osobiste ozdoby oraz oczywiście wybrane samodzielnie prywatne zdjęcia.

Inną ciekawą propozycją jest wykonanie prostej biżuterii, a także domowych wyrobów w postaci przetworów owocowych. Jeśli umieścimy je w ładnych i gustownych słoiczkach, a także opatrzymy własnoręcznie wykonaną etykietą, z pewnością będzie to prezent wpadający w oko i pamięć.

Czego unikać wybierając prezent dla chrzestnych?

Skoro wiemy już, które prezenty są polecane i będą dobrym wyborem, powinniśmy teraz zapoznać się jeszcze z krótką listą propozycji niepolecanych. Co zatem nie będzie mile widziane w takiej sytuacji?

Przede wszystkim wspomnieć tu trzeba o prezentach, które są sztampowe i nudne. Doskonałym przykładem takiego podarunku jest kalendarz, który nie da się ukryć, nie robi na nikim specjalnie większego wrażenia.