Dlaczego warto uprawiać nasiona marihuany outdoor?

nasiona marihuany outdoor

Coraz więcej krajów legalizuje marihuanę. Konsekwencją takiej decyzji jest mnożenie się upraw rośliny w wielu krajach. Jedną z popularnych metod jest outdoor, czyli uprawa marihuany na zewnątrz, a nie wewnątrz pomieszczenia. Sposób ten niesie za sobą wiele zalet oraz wygodę, z którą warto się zapoznać. Czym są nasiona marihuany outdoor oraz dlaczego warto po nie sięgnąć?

Charakteryzacja nasion marihuany outdoor

Mało kto wie, ale wszystkie pestki konopi indyjskich na początku były nasionami marihuany outdoor (https://panpestka.pl/product-category/outdoor/). To ludzie przyspieszyli ewolucję roślin, przystosowując ją do różnych stref klimatycznych oraz metod hodowli. Niektóre rodzaje zostały nawet stworzone sztucznie. Krzaki z nasion outdoor najczęściej osiągają duże rozmiary, które sięgają nawet do 2 metrów. Jeżeli ktoś decyduje się na samodzielną hodowlę nasion, musi mieć na uwadze ich zapotrzebowanie na odpowiedni klimat oraz warunki pogodowe, inaczej roślina zgnije lub zachoruje. Popularne nasiona marihuany outdoor to:

  • Black Haze Auto
  • Durban Poison
  • Early Skunk
  • Sativa
  • Hollands Hope
  • Himalaya Gold

Zalety uprawy outdoor

Największą zaletą uprawy nasion marihuany outdoor jest mały wkład finansowy. Hodowla rośliny na zewnątrz nie obarcza hodowcy kosztami za oświetlenie, ogrzewanie czy wentylację. Warto również wspomnieć, że wiele odmian nasion outdoor jest odporna na szkodniki, warunki pogodowe oraz pleśń. Najlepiej hodować roślinę w lato, wtedy ryzyko niepowodzenia maleje praktycznie do zera.