Ministerstwo Panny Anny

Lifestyle blog

Jak rozpoznać dobry plecak?

Chociaż Twój plecak nie musi być w 100% wodoodporny (chyba że wybierasz się na długą, kilkudniową wędrówkę), upewnij się, że torba jest wykonana z pół-wodoodpornego materiału, aby wszystko nie zamoczyło się w mżawce (do większości plecaków podróżnych dołączone są plandeki, które można nałożyć na nie w przypadku silnej ulewy). Ponadto upewnij się, że materiał nie pozostanie długo mokry. Szukaj materiału, który jest gruby, ale lekki. Poddane obróbce włókno nylonowe jest naprawdę dobre. Powinieneś być w stanie polać go filiżanką wody bez zamoczenia wnętrza. Nie podróżuję dużo podczas ulewnej pogody lub monsunów, ale wcześniej złapały mnie małe ulewy, a ponieważ mój plecak adidas jest wykonany z dobrego materiału, nigdy nie otwierałem torby w obawie o to, że ubrania zostały zamoczone.

Upewnij się, że zamek jest dobrej jakości

Upewnij się, że każda komora ma dwa zamki błyskawiczne, abyś mógł je połączyć. Chociaż nie martwię się, że ludzie włamią się do mojej torby podczas chwili nieuwagi i ukradną moje brudne ubrania w hostelu, lubię zamykać torbę podczas podróży. Zawsze mam paranoję, że ktoś włoży coś do mojej torby lub że ktoś złapie bagaż na lotnisku i weźmie moje rzeczy.

Rozległe przegródki są mile widziane

Dobry plecak musi mieć wiele przegródek. W ten sposób możesz podzielić swoje rzeczy na mniejsze części, aby łatwiej było uzyskać do nich dostęp i znaleźć potrzebne przedmioty. Na przykład moje ubrania znajdują się w głównej komorze mojej torby, mój parasol i klapki na górze, a buty w oddzielnej bocznej przegrodzie (w ten sposób nie brudzą wszystkiego).