Ministerstwo Panny Anny

Lifestyle blog

Jak wybrać odpowiedni rozmiar rękawiczek męskich skórzanych?

Oryginalne męskie skórzane rękawiczki mogą okazać się najlepszą wizytówką każdego mężczyzny. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby postawić na odpowiedni krój i rozmiar. Wybranie porządnych rękawiczek nie jest jednak prostym zadaniem zwłaszcza, jak dokonuje się zakupów przez Internet.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar rękawiczek?

Rękawiczki męskie skórzane jak powszechnie wiadomo dostępne są w kilku różnych rozmiarach. Większość producentów stosuje klasyczne oznaczenie literami np. XS, S, M, L albo XL. Dostępne są modele z podszewką oraz modele nieocieplane bez podszewki. Jeżeli chodzi o rozmiarówkę, to wybór konkretnych rękawiczek zależy w dużej mierze od szerokości dłoni. Pomiaru najlepiej dokonać bezpośrednio na wyprostowanej ręce. Obwód dłoni należy zmierzyć mocno opinając miarę. Jeżeli wahamy się między dwoma rozmiarami, to bezpieczniej jest postawić na większe rękawiczki męskie skórzane.

O czym należy pamiętać?

Jak wspomniano powyżej rozmiar rękawiczek męskich skórzanych podawany jest zawsze z literowymi oznaczeniami, które automatycznie odpowiadają szerokości dłoni w centymetrach albo calach. Osoby, które dokonują zakupu online powinni pamiętać zawsze o tym, że mogą zwrócić zakupione modele w przypadku, gdy nie trafi się na odpowiedni rozmiar. Bezpieczniejszym wyborem jest zawsze dokonywanie zakupu w stacjonarnych sklepach, gdzie można zawsze przymierzyć interesującą nas parę rękawiczek skórzanych. W ostatnim czasie bardzo modne są także rękawiczki męskie z ekoskóry.