Ministerstwo Panny Anny

Lifestyle blog

majtki siateczkowe poporodowe

Majtki poporodowe

Po porodzie każda kobieta powinna zadać o swoją higienę intymną unikając jednocześnie niepotrzebnego ucisku. Powstające bakterie żywią się tak zwanymi odchodami połogowymi dlatego należy trzymać się podstawowych zasad higieny. Warto więc zapoznać się z głównymi zaleceniami, których warto się trzymać niezależnie od tego, czy poród odbył się naturalnie, czy też przez cesarskie cięcie. 

Czym są i do czego służą majtki poporodowe

Ciało po porodzie staje się podatne na uszkodzenia mechaniczne w wyniku czego ryzyko złapania infekcji znacząco wzrasta. W celu zadbania o higienę niezbędne do tego celu okażą się majtki poporodowe. Dodatkowo unikniemy zbędnego w takim stanie ucisku. Z łatwością również wywietrzymy krocze w wyniku czego całość zagoi się szybciej i lepiej. 

Jaki rozmiar majtek poporodowych wybrać?

Nie tylko rozmiar i materiał ma znaczenie, ale i również fason. W czasie połogu należy zapomnieć o przepięknej, sexownej bieliźnie z kokardką. Model bez ozdób będzie idealnym wyborem, gdyż dodatkowe ozdoby na pewno podrażnią naszą skórę. W przypadku jeśli poród odbywał się przez cesarskie cięcie to warto zadbać o to, aby bielizna kończyła się pod lub nad blizną w wyniku czego na pewno nie dojdzie do jej podrażnienia. 

Majtki poporodowe – rodzaje 

Obecnie na rynku dostępne są dwa modele majtek poporodowych jednorazowego i wielorazowego użytku. Sama nazwa już nam dużo mówi, iż pierwszą wersję po jednym użyciu należy wyrzucić do kosza. Drugą zaś możemy cały czas użytkować do momentu kiedy nie dojdzie do ich zużycia. Warto przed samym zakupem zapoznać się z instrukcją prania, ponieważ istnieją na rynku produkty, które należy prać ręcznie. 

majtki siateczkowe poporodowe

Majtki poporodowe z siateczką

Majtki siateczkowe poporodowe są przewiewne, wygodnie się je nosi. W wyniku czego problem z dyskomfortem znika, a utrzymanie higieny na odpowiednim poziomie staje się łatwiejsze. 

Majtki poporodowe z fizeliny 

W sklepach znajdziemy również majtki poporodowe z fizeliny lub bawełny. Jednak majtki z fizeliny mają więcej wad niż zalet. Flizelina jest sztucznym, nieprzepuszczającym powietrze materiałem, który najczęściej kojarzony jest z ochraniaczami na obuwie zakładanymi podczas pobytu w szpitalu. Dodatkowo materiał ten jest sztywny i nieprzyjemny w dotyku. Sprawdzi się idealnie jako osłonki na buty, a nie pod postacią przylegającej do ciała bielizny. Flizelina nie ma również właściwości rozciągających. Dlatego jeśli chcemy uniknąć dyskomfortu oraz oparzeń w okolicach intymnych to lepiej zaopatrzmy się w majtki poporodowe z bawełny.