Preparaty na przędziorki

Nie tylko rośliny ogrodowe, ale również rośliny w domu muszą zmagać się z rozlicznymi chorobami, grzybami, czy też pasożytami. W przypadku domów jednym z najczęściej pojawiających się problemów jest przędziorek. W związku z tym warto dowiedzieć się więcej na jego temat.

Niewielkie i uciążliwe roztocza

Przędziorki to niewielkie roztocza o rozmiarach nieprzekraczających 0,5 mm. W praktyce oznacza to, że dojrzenie ich obecności na roślinie wcale nie jest łatwe! Szczególnie w początkowych fazach rozwoju pasożyta. Wkrótce po jego pojawieniu się na roślinie w dolnej części liścia zaczną pokazywać się charakterystyczne pajęczynki, a sama roślina zacznie stopniowo obumierać.

Zaatakowane liście przez przędziorka zaczną zmieniać swoją barwę z zielonej na żółtą, pomarańczową, czerwoną oraz brązową. W międzyczasie w wyniku rozmnażania się pasożyty staną się widoczne na liściach rośliny. W takiej sytuacji konieczna będą preparaty na przędziorki, które pozwolą go usunąć.

Różnorodne preparaty

Współcześnie producenci zaoferować mogą wyjątkowo dużą ilość preparatów na przędziorki. W sprzedaży dostępne są różnorodne środki w formie aerozoli, granulatów, czy też kryształków. Dodatkowo w zależności od składu chemicznego oprysk na przędziorka może być skuteczny na konkretne stadium jego rozwoju lub na wszystkie z nich.

W większości przypadków najlepszym rozwiązaniem będą akarycydy, czyli specjalistyczne preparaty wykorzystywane do opryskiwania przędziorka. Najlepiej zdecydować się na środek, który działa na przędziorka niezależnie od jego stadium rozwoju. W takiej sytuacji można mieć pewność, że roztocza zostaną usunięte.